Slovenský rallye šampionát součástí 18. ročníku Rajdu Rzeszowského v Polsku

Uzávierka prihlášok na Rajd Rzeszowski sa blíži

5. a 6. kolo MEDIARACING Majstrovstiev Slovenska v automobilových súťažiach sa uskutoční v dňoch 6. – 8. augusta 2009 ako súčasť 18. ročníka Rajdu Rzeszowského, ktorého hlavným sponzorom je toho roku pivovar Karpackie.

Oficiálne bola súťaž predstavená dňa 16. júla 2009 na tlačovej konferencii v Grand Hoteli Rzeszów. Hostiteľom za Polski Związek Motorowy bol pán Zdzisław Grzyb. V prítomnosti p. Mareka Dobrowolského, predsedu Automobilklubu Rzeszowského, riaditeľa súťaže Jarosława Noworóla i predstaviteľov hlavného sponzora sa prítomní zástupcovia médii dozvedeli podstatné informácie o tohoročnej trati súťaže a jej bezpečnostnom zaistení. Boli predswtavení aj ďalší reklamní partneri hlavného organizátora.

Veľká pozornosť bola venovaná predstaveniu mediálnych rýchlostných skúšok. Prvá s názvom "Browar" (pivovar), sa uskutoční v piatok 7. augusta aj na území hlavného sponzora v Gminy Rakszawa. Z jej priebehu sa o 18:30 uskutoční priamy televízny prenos v TV Rzeszow, ktorý bude prenášaný aj na veľkoplošnú obrazovnu na námesie Rynek v Rzeszowe.

Na sobotu je naplánovaná druhá mediálna rýchlostná skúška pripravená špeciálne pre verejnosť. Bude to známa okruhová skúška s názvom "Podpromie" v blízkosti servisného parkoviska a riaditeľstva súťaže v blízkosti Haly Podpromie v Rzeszowe.

Výsledky rzeszowskej súťaže sa budú započítavať do Majstrovstiev Poľska, MEDIARACING Majstrovstiev Slovenska i Polského Rally Pohára a preto organizátori očakávajú na štarte vyše sto súťažných posádok.

Príprava na súťaž finišuje nielen z pohľadu organizátorov ale i z pohľadu súťažiacich. Uzávierka prihlášok na podujatie je v nedeľu 26. júla 2009.

Poľský systém prihlasovania a preberania sa trochu odlišuje od slovenského, preto slovenský spoluorganizátor Auto Klub Košice pripravil pre účastníkov slovenského šampionátu pokyny, ktoré sú spoločne s ostatnými informáciami o podujatí zverejnené na oficiálnej webstránke podujatia www.rallye.sk.