Úvodní hojně divácky navštívenou superpeciálku v ulicích Boleslavi vyhrál Freddy Loix

Fast Freddy jede na vítězné vlně

TISKOVÁ INFORMACE č. 15
Mladá Boleslav, 1. 7. 2011

Úvodní hojně divácky navštívenou superpeciální rychlostní zkoušku Bondy v ulicích Mladé Boleslavi vyhrál belgický pilot v barvách Škoda motorsport Freddy Loix. Druhému Pavlu Valouškovi nadělil 1,7 s a třetímu Romanu Krestovi ještě téměř o vteřinu více. Dvoukolkám kraloval Ital Crugnola.

Na letošní novinku v podobě polokruhové městské rychlostní zkoušky Bondy si našlo cestu doposud nevídané množství diváků. Jejich zájem byl odměněn nádherným soubojem o vteřiny, jehož vítězem se stal Freddy Loix s vozem Škoda Fabia Super 2000. Pokračuje tak ve vítězném tažení, které zahájil minulý víkend vítězstvím na své domácí Ypres Rally. Druhé místo po úvodních 2,4 kilometrech XXXVIII. Rally Bohemia drží úřadující mistr České republiky Pavel Valoušek. Třetí je zatím šestinásobný vítěz Rally Bohemia Roman Kresta.

Souboj v kategorii 2WD zatím vyzněl nejlépe pro zahraniční účastníky. Nejlepšího času dosáhl nadějný Ital Andrea Crugnola před polským jezdcem Janem Chmielewskim. Na bronzovou pozici poněkud překvapivě dosáhl Lukáš Pondělíček.

V soutěži již po havárii na shakedownu nepokračuje Szymon Kornicki. Jan Hering a Jiří Sojka havarovali již na prvních metrech RZ1. Oba, stejně jako Roman Grendel, kterého zradil diferenciál, ale mají šanci nastoupit do sobotní etapy, pokud se jim podaří jejich vozy opravit. Budou však zatíženi přiděleným na RZ1, který je stanoven na 6:00,0 min.

Posádky čeká sobotní etapa, která se skládá z osmi rychlostních zkoušek o celkové délce téměř devadesáti kilometrů a bude zakončena Superspeciální rychlostní zkouškou v Sosnové, přenášenou programem ČT4 v přímém přenosu.

Tradičním generálním partnerem Rally Bohemia je automobilka Škoda Auto, která vedle poskytnutí reprezentativního zázemí umožnila start i své tovární posádce s vozem Škoda Fabia S2000.