Ve Vyškově na úvod sezóny vyhrál Peták s P 207 S 2000

Sezóna sprintového šampionátu konečně odstartovala. Stalo se tak v sobotu ve Vyškově. Namísto příjemného jarního počasí akci provázel déšť a to především ve druhé půlce a v závěru soutěže.

Právě déšť pak také celkem zamíchal kartami a z vítězství se nakonec premiérově radovala posádka Josef Peták – Libor Joska s Peugeotem 207 S2000. Další obdobný stroj, ale s posádkou bratří Odložiliků pak skončil na druhém a až za nimi skončily posádky s Lancery a dalšími vozy, dosud kralující českým soutěžím.

Pořadí na čele se přitom velmi často měnilo. Peták se pak do čela dostal až v samém závěru, když podle svých slov celý den vyhlížel déšť, na kterým měl správně obuto. Roman Odložilík, do té doby jezdící na čele, se nakonec musel spokojit se stříbrem. Ze zbývajícího věnce se mohl radovat Josef Semerád.

Vítězem skupiny A se dle očekávání stali Jan Kopecký a Miroslav Šlambora, kteří obsadili devátou příčku absolutně. Pro dvojkolky nebyly tentokrát ve Vyškově podmínky vůbec ideální.... Viz více zde

Nicméně i tak Kopecký za sebou nechal i třeba jediný vůz Fabie WRC, jehož pilot Trněný neměl zřejmě svůj den.

Mistrovství České republiky v jednodenních sprintrally pokračuje za několik týdnů v polovině května v Hrádku nad Nisou při Rally Lužické hory.