Vyhledávání

Autokosmetika - Proč si i vaše auto zaslouží řádnou kosmetickou péči?

Autokosmetika - Proč si i vaše auto zaslouží řádnou kosmetickou péči?

Zatímco přezutí kol či kontrola stavu vozidla před jízdou je všemi řidiči považována za samozřejmost, navíc legislativně upravenou, tak kosmetická péče je z tohoto pohledu nadstandardem. Avšak starat se o estetický vzhled, nejenom tedy o mechanický stav vašeho auta, rozhodně dává smysl - obzvláště v období po skončení zimy, během níž dostávají auta kvůli nešetrné soli na silnicích nejvíce naloženo.

Řeč je o činnosti zvané detailing, která umožňuje řidičům udržovat jejich vozidlo v co možná nejhezčím estetickém stavu. Propadněte jí i vy a snažte se svého čtyřkolového miláčka vypiplat skutečně do opravdu posledního detailu.

Při detailingu se každopádně neobejdete bez vhodné autokosmetiky, jež je jejím nezbytným základem. Jaké všechny komponenty vozu je připravena zkrášlit a proč ji vůbec používat? Pádným argumentem pro využívání vlastní autokosmetiky je kupříkladu její nesrovnatelně vyšší šetrnost oproti přípravkům používaným v myčce. Nemluvě o tom, že ručním mytím lak vašeho vozu trpí daleko méně než v kartáčové myčce.

Jaká autokosmetika se hodí pro zkrášlení interiéru? A jaká pro exteriér vozu?

Zkrátka kosmetika by rozhodně neměla zůstat pouze výsadou nás lidí, ale dopřávána by měla být i autům. Jmenovitě velkou parádu v interiéru uděláte, pokud použijete oživovač plastů, který promění plasty uvnitř vozidla k nepoznání. Pakliže má vaše auto kožený interiér, pak je jasnou volbou čistič kůže, jenž jí vrátí zašlou krásu. Důležitou součástí interiéru moderních aut je i klimatizace - neváhejte se tedy pustit (ideálně na pravidelné bázi) do dezinfekce klimatizace, k níž též seženete potřebné speciální přípravky.

Stejně tak pro péči o exteriér vozu existuje celá řada detailing přípravků. Leštěnka na auto udrží karoserii hezky blyštivou, čistič kol vás zas zbaví zažrané špíny, které se při pravidelném využívání auta nelze vyhnout. Nemluvě o tom, že je důležité rovněž bojovat proti polétavé rzi, tedy vzdušné korozi, jež se dokáže zapříčinit i o zrezivění prakticky nových vozidel.

Pro nákup kvalitní autokosmetiky si stačí vybrat ten správný detailing shop, třeba vLesku. Skladem tam seženete například tekutý vosk na auto Autofinesse, jenž má tu výhodu, že se nemusí pracně rozlešťovat, nýbrž stačí jednoduše nanést pokapáním pár kapek na aplikátor. Navíc vám zaručí ochranu laku po celý rok.

 

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu