Vyhledávání

Ford rozšiřuje svoje aktivity v Číně

Společnost Ford Motor Company na autosalonu v Šanghaji oficiálně oznámila, že v průběhu roku 2007 začne továrna Changan Ford Mazda Automobiles (CFMA) vyrábět novou generaci Fordu Mondeo. Tento vůz, navržený v duchu „kinetického designu“, patřil k nejobdivovanějším exponátům Fordova stánku v Šanghaji. A byl i hvězdou nedávného autosalonu v Ženevě.
Čínskou výstavní premiéru si zde odbyl rovněž populární Ford S-MAX, ověnčený titulem „Auto roku 2007“ v Evropě, a koncepční pětidveřový crossover iosis X.
 
Na slavnostní tiskové konferenci v předvečer zahájení autosalonu promluvil Mei-Wei Cheng, viceprezident Ford Motor Company a generální ředitel Ford Motor China. Zde jsou nejdůležitější body jeho projevu:
Oficiální zahájení sériové výroby v motorárně Changan Ford Mazda Engine Company lze očekávat v nejbližší době.
Výroba automobilů v nové továrně CFMA v Nanjingu začne ještě v letošním roce.
Továrna CFMA v Chongqingu brzy spustí výrobu nového Fordu Mondeo.
V roce 2008 zahájí podnik v Nanjingu výrobu zcela nového malého vozu Ford.
Cheng ve své řeči zmínil rovněž nově založenou společnost Ford Motor Research & Engineering (Nanjing) Co. Ltd., která v březnu získala souhlas čínské vlády. Firma bude podle Chenga tvořit nedílnou součást globálních vývojových aktivit Ford Motor Company.
 
Modrý ovál spolu s pěti spřízněnými značkami vystavoval v Šanghaji celkem dvaapadesát různých automobilů. Kromě již zmíněných vozů Ford Mondeo, S-MAX a iosis X vzbudil značnou pozornost rovněž nový C-MAX a také kompletní řada Focus, která se v Číně těší značné oblibě. Nechyběl ani sportovní Focus ST, soutěžní WRC speciál Focus RS a konečně závodní Focus pro čínský šampionát cestovních vozů.
 
Společnosti Ford Motor Company a CFMA patří k nejúspěšnějším firmám čínského automobilového průmyslu, jenž v posledních letech prožívá obrovský rozmach. V meziročním srovnání zaznamenaly obě společnosti v Číně růst 86,6 %. Za první čtvrtletí letošního roku prodala CFMA celkem 38 908 vozidel, což ve srovnání se stejným obdobím roku 2006 představuje nárůst 40,8 %
 
Ford
 

Fotogalerie

Auto show Wien 2007

foto Antonín a Pavel Malí

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu