Vyhledávání

Hledáte nejvýhodnější povinné ručení? Tohle byste měli vědět

Hledáte nejvýhodnější povinné ručení? Tohle byste měli vědět

Přemýšlíte nad tím, kde sehnat nejvýhodnější povinné ručení přímo vám na míru? Pak čtěte dále. Poradíme vám, kde se můžete podívat na přehled aktuálních nabídek hned od několika pojišťoven působících na českém trhu, i jak si ho sjednat z pohodlí vašeho domova. Stačit bude pouze pár minut vašeho času a během kterých budete mít jasno, které povinné ručení je právě pro vás to nejlepší.

Proč si vlastně sjednáváme povinné ručení

Povinné ručení musí mít ze zákona sjednáno každý majitel automobilu, který je evidován v registru vozidel. Jedná se vlastně o pojištění odpovědnosti z provozu vozu, ze kterého jsou hrazeny neúmyslné škody způsobené na zdraví či majetku třetích osob. Zákonem dané jsou také minimální limity povinného ručení, a to na 35 mil. korun jak na zdravotní, tak na majetkové škody. Tyto limity ovšem nemusí být často dostačující, a proto se obecně doporučeje krytí vyšší.

Nejlevnější neznamená nejvýhodnější

Dívat se u povinného ručení primárně na jeho cenu pro vás nemusí být výhodné. Proč? Ohled byste měli brát totiž hlavně na nastavené parametry pojistky.Zaměřit byste se měli také na to, jaké asistenční služby pojistný produkt nabízí, případně i jaké jsou u dané pojišťovny možnosti užitečných připojištění (například čelního skla, úrazové nebo střet se zvěří).

Pokud tedy chcete nejvýhodnější a zároveň nejlevnější povinné ručení, vyberte si takový produkt, který vás v případě potřeby ochrání a zároveň nebude zbytečně vysávat rodinný rozpočet. Z toho důvodu také nezapomínejte vaše pojištění pravidelně aktualizovat, a to alespoň co 2 roky.

Věděli jste například o tom, že dle statistik na povinném ručení zbytečné přeplácí 4 z 5 řidičů? Správný výběr pojistky přitom mohou ušetřit dokonce až 67 % svých nákladů.

Kde si snadno a rychle sjednat povinné ručení?

Pro srovnání a sjednání povinného ručení nemusíte složitě obíhat pobočky všech pojišťoven. Stačí použít užitečnou kalkulačku povinného ručení. Zadáte do ní základní technické parametry vozidla (stáří, typ a model vozu, výkon atd.) a základní údaje o pojistníkovi (věk, bydliště, bonusy / malusy). Během chvíle uvidíte přehledně srovnané nabídky, a to včetně ceny povinného ručení.

 

Stejně snadno si pojistku můžete i sjedant, přičemž vám všechny dokumenty přijdou během chvíle do e-mailové schránky a máte hotovo. Pojistka pak vstupuje v platnost jejím uhrazením, hned poté můžete bez obav vyrazit na silnici.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu