Vyhledávání

Hyundai Kite: Koncept dvouúčelové elektrické buggy vznikl ve spolupráci s IED

Hyundai Kite: Koncept dvouúčelové elektrické buggy vznikl ve spolupráci s IED

Hyundai Motor znovu spolupracoval s turínskou školou designu IED (Istituto Europeo di Design). Výsledkem nejnovějšího společného projektu je design inovativního koncepčního vozidla Hyundai Kite, které oslavilo světovou premiéru na březnovém ženevském autosalonu 2018. Futuristická dvoumístná lehká plážová buggy, která může být přeměněna v jednomístný vodní skútr, byla navržena 15 studenty magisterského studia designu dopravních prostředků na IED ve spolupráci sEvropským designérským centrem Hyundai.

Budoucnost designu

Hyundai spojil síly srenomovanou školou IED již podruhé. Jejich předchozí společný projekt zroku 2014 se zabýval vývojem konceptu ultra lehkého sportovního vozu PassoCorto. Hyundai uvedenými partnerstvími přispívá ke vzdělávání mladých designérů a ze spolupráce stalentovanými studenty designu získává inspiraci pro návrhy designu svých produktů.

„Design je důvodem číslo jedna, proč si naši zákazníci vEvropě vybírají automobily Hyundai. Sohledem na moderní životní styl neustále rozvíjíme náš design, což je rozhodujícím momentem našich úspěchů,“ říká Thomas Bürkle, šéfdesignér Evropského designérského centra Hyundai. „Máme radost, že můžeme přispět k rozvoji mladých talentů v Evropě, kteří budou navrhovat design automobilů budoucnosti. Hyundai Kite je skvělým výsledkem výjimečného partnerství.“ Specifickým cílem konceptu Hyundai Kite je vyjádřit nadčasové designérské hodnoty pomocí osobitého nápadu a realizované architektury.

Design hraje pro Hyundai v Evropě důležitou roli. Z modelů prodávaných vEvropě jich je 85 % navrženo, testováno a vyráběno v Evropě. Hyundai se již etabloval jako klíčový hráč v evropské ekonomice. Již 205 000 osob vděčí za svou práci přítomnosti společnosti Hyundai v Evropě. Společnost dále posiluje své zaměření na evropský region, například spolupracemi smístními institucemi, jako je IED, které přinášejí hodnotné výsledky. Příkladem je Marco Gianotti, bývalý student IED, který vroce 2014 nakreslil první skici konceptu PassoCorto a dnes pracuje jako designér exteriéru vEvropském designérském centru Hyundai.

„Během uplynulých patnácti let si návštěvníci ženevského autosalonu zvykli na designérské výzvy amyšlenky, navrhované studenty IED,“ prohlásil Riccardo Balbo, děkan italské školy IED. „Hlavní ideou, která iniciovala totomezinárodní propojení pro tak významnou spolupráci, bylo dát volný průchod mladé anekontrolované energii, koordinovat ji pod vedením důležitých partnerů, rozvíjet vize a vzdělávat designéry sdobrými dovednostmi a slibnou budoucností.“

Hyundai Kite: řešení pro duální mobilitu

Hyundai Kite je vozidlem bez dveří, střechy i oken, které může jezdit na silnici i po vodě. Je tvořeno skořepinovou konstrukcí „karoserie“ s délkou 3745 mm a výškou 1455 mm. Její plochy se vzájemně prolínají, čímž vzniká nekonečná struktura křížení a křivek. Designéři chtěli minimalizovat bariéry mezi exteriérem ainteriérem, a tím vytvořit funkční a zábavný dopravní prostředek. Linie vyjadřují představu plavání asvobody, jako pojítko snápadem trávit volný čas blízko vody.

Vozidlo je v obou konfiguracích vybaveno elektrickým pohonem. Čtyři bezkartáčové elektromotory jsou umístěny uvnitř kol. K cestování na vodě slouží pohon na stejném principu vodní trysky jako u běžných vodních skútrů. Interakce mezi řidičem a vozem Hyundai Kite probíhají pomocí mobilního telefonu uživatele, čímž je zajištěno intuitivní ovládání všech funkcí automobilu.

 

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu