Vyhledávání

Je nádherná. Je mladá. Je inteligentní. Citroën uvádí na trh novou C3

Paříž, 29.června 2009
CITROËN FRANCE - SERVICE PRESSE
NOVÁ C3 – VISIODRIVE

Je nádherná. Je mladá. Je inteligentní. Citroën uvádí na trh novou C3.

Nová C3, která se bude prodávat od listopadu 2009, má ambiciózní cíl: nahradit bestseller, kterého se prodalo více než 2 miliony kusů. „Tento nový model je pro značku Citroën velmi důležitý a představuje pro nás možnost splnit si ambice, které do něj vkládáme, tedy získat větší podíl na trhu, jak u soukromých, tak firemních zákazníků,“ vysvětluje Frédéric Banzet, generální ředitel Citroënu.

Zvolený postup: vzít z C3 to nejlepší a posunout se ještě dál. Nová C3 má všechny důvody vás okouzlit: výraznější styl, vysokou kvalitu provedení, inteligentní architekturu, díky níž má nadstandardní vnitřní prostor, a přitom zůstává jedním z nejkompaktnějších vozů na trhu, současně nabízí obdivuhodné pohodlí a jízdní vlastnosti, jak ve městě, tak mimo něj. Díky svým výkonům, které jsou na nejvyšší úrovni v celém segmentu, zaujímá C3 ve Francii místo nejoblíbenějšího domácího vozu a nejpoužívanějšího auta firemních vozových parků.

Nová C3 toho ale nabízí ještě víc. Je unikátní svým čelním sklem Zénith. Kromě prosvětlení a výhledu poskytuje cestujícím dosud nevídaný zážitek. „Citroën s novou C3 otevírá cestu k novému automobilovému světu. Světu, kde rozum a odpovědnost nechávají místo i novým automobilovým požitkům. Novým emocím.“ Vincent Besson, ředitel pro výrobní marketing společnosti Citroënu.

Na všechny tyto kvalitativní parametry se soustředíme již na vývojové a výrobní úrovni. C3 se vyrábí ve Francii v továrnách v Aulnay a v Poissy, splňuje vyšší cíle kvality, kladené jak na nový vůz, tak i pak na jeho provoz. Aby byla zaručiena optimální spolehlivost a odstraněny poslední nedokonalosti, ujedou vozy před uvedením do prodeje více než 2 miliony kilometrů.


JEDINEČNÁ A UŠLECHTILÁ OSOBNOST

Nová C3 je výrazná. Zachovává si geny vyzařující dojem zaoblenosti a bezpečí a díky protáhlejším a plynulejším liniím přidává více dynamiky. Čisté okouzlení.

Nová C3 okouzluje. Okouzluje svým stylem, svou elegancí. Používá kvalitní nadstandardní materiály, například na palubní desce z měkčeného plastu, kterou podtrhuje matně šedá nebo leskle hliníková lišta a jednotlivé chromované ozdobné prvky. Nabízí zcela novou úroveň kvality a zpracování. Je to naprosto zřejmé z dokonalého provedení spojů a začištění, z péče, která byla věnována každému detailu, i z výrazného designu.

INTELIGENTNÍ ARCHITEKTURA

Nová C3 patří mezi nejkompaktnější vozy svého segmentu. S délkou 394 cm, šířkou 171 cm a průměrem otáčení 10,2 m jsou její rozměry dokonale přizpůsobené městskému používání.

Vnější kompaktnost je zjevná, aniž by to však mělo vliv na interiér. Nová C3 nabízí velký vnitřní prostor, díky němuž splňuje požadavky, které s sebou nese její nový statut francouzského nejoblíbenějšího domácího vozu a nejpoužívanějšího auta firemních vozových parků. Důkazem je velkorysý objem zavazadlového prostoru, který činí 300 litrů, četné odkládací přihrádky (středová konzola, přihrádka před sedadlem spolujezdce, středová loketní opěrka,…), zvýšená sedadla usnadňující nastupování i výhled i optimalizovaný vnitřní prostor poskytující dostatek místa pro kolena. Nová C3 tedy nabízí více prostoru, ale přitom zůstává kompaktní. Je to vůz, který nabízí vlastnosti na úrovni vozů vyššího segmentu.

NOVÁ MOTORISTICKÁ ZKUŠENOST

Tato nová zkušenost pokračuje a ještě se zintenzivňuje díky čelnímu sklu Zénith. Jde o mistrovské technologické dílo. Díky své výjimečné výšce zvětšuje zorné pole cestujících vpředu o 80° směrem nahoru. Sklo je vsazené mezi užšími sloupky a celé posádce poskytuje nadstandardní výhled bez jakýchkoliv omezení. Dokonalé ponoření do prostoru. Postupně zatmavované sklo, které se objevuje ve světové premiéře, umožňuje plynulý přechod mezi silnou ochranou před slunečními paprsky nad hlavami cestujících vpředu a obvyklou průhledností směrem dopředu. Hatchback s největším čelním sklem a s nejmenší střechou na trhu tak nabízí naprosto nové, nepoznané automobilové zážitky! A přitom zajišťuje větší výhled a více světla pro větší bezpečnost a požitek z jízdy.

Pro potěšení z jízdy využívá náš visiodrive pochopitelně know-how značky v oblasti komfortu. Nová C3 nabízí opravdovou pohodu pro všechny cestující: akustický a vibrační komfort a příjemné prostředí, zejména díky velkému prosklení a parfémovanému osvěžovači vzduchu. Místo pro relaxaci. Radost z řízení za všech okolností.

Nová C3 sleduje nejnovější trendy. Kromě audio systému RD4 s MP3, USB boxu (USB zásuvka + zástrčka typu jack, kompatibilita full iPod, hands free sada Bluetooth®) a navigace MyWay nabízí nová C3 dosud nevídaný hifi systém, díky němuž se posádka vozu přenese do reálného koncertního sálu: Hifi System®. Tento systém nabízí nejen výjimečné akustické výkony, ale přesvědčí svou příznivou cenou.

SKVĚLÉ A PŘITOM ROZUMNÉ VÝKONY
Nová C3 se může pochlubit tím, že se stejně lehce pohybuje ve městě i na silnici, a to díky svým dynamickým jízdním vlastnostem. Mimořádné výkony vzhledem k velmi přesvědčivému zvýšení pohodlí a prostornosti. K dokonale zvládnutému prostoru se přidává i optimalizovaná aerodynamika (Cx = 0,30), takže spotřeba paliva a emise CO2 zůstávají na velmi rozumné úrovni. Od svého uvedení na trh bude nabízena i ve verzi s motorem HDi 90 FAP (99g/km).

Tato nízká spotřeba bude od roku 2011 dosahována i s novými hnacími jednotkami, zahrnujícími mimo jiné systém Stop & Start 2. generace, které budou spřaženy s pěti a šestistupňovými pilotovanými manuálními převodovkami a zároveň se předpokládá uvedení naftových verzí s emisemi CO2 95 a 90 g na km. V benzínové verzi zajistí nová generace tříválcových motorů emise méně než 100 g na km.Martina Bedrnová
PR manager
Citroën Česká republika, s.r.o.
e-mail: martina.bedrnova@citroen.com


Před 90-ti lety, 7.července, CITROËN dodal první Type A….

 

Fotogalerie

Autosalon v Lipsku 2009 objektivem Karla Kolečka

viz také www.jakeauto.cz

Další fotografie 1 2 3 4

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu