Vyhledávání

Milujete kupé? Zkuste to od Audi

Vozy v karosářské verzi kupé byly vždy spojeny se dvěma hlavními protiklady. Ti, kteří milují praktičnost, dané možnosti vždy výrazně odsuzovali. A to především kvůli dvojici sedadel a celkem malému zavazadlovému prostoru. Milovníci pohodlné a příjemné jízdy, nebo vysokých výkonů zase dané vozy milovali. Pokud spadáte do druhé skupiny, je určitě dobré podívat se na možnosti, se kterými přichází Audi. Konkrétně v podobě verze TT. Ta už je na našem trhu nějaký ten pátek. Aktuálně je však k dispozici její nejlepší verze, s to s označením RS. A to jak v rámci klasiky, tak i v provedení roadster. Inzerce Audi.

Výkon. To je to hlavní

Koupit si kupé od Audi znamená nejenom jistotu pohodlného svezení. Znamená to i jistotu velmi dobrého výkonu. A to verze Audi TT ST jasně potvrzuje. Pod kapotou se totiž nachází pětiválec o objemu 2.5 litru, který nabídce celých 294 kW, tedy 400 koní výkonu. Pokud motor porovnáme s předchozí generací, potom nabídne o celých 60 koní více. A to znamená jednu jedinou věc. Zrychlení z nuly na stovku, které lze zvládnout za 3,7 sekundy, nebo maximální rychlost, která je 280 km/h. I zde se odehrály změny, jelikož předchozí generace nabídla jenom 250 kilometrů v hodině.

Potěší také design

Výkon je určitě tím nejdůležitějším, co zajímá každého, kdo o verzi ST uvažuje. Audi ale jasně ukázalo, že u svého kupé nechce jít jenom cestou výkonu a že chce nabídnout i něco zajímavého v oblasti designu, nebo doplňkové výbavy. Můžeme se tak těšit třeba na devatenáctipalcová kola, stejně jako je možné v rámci příplatkové výbavy pořídit kvalitní keramické brzdy. Nechybí ale ani možnost využití sportovního podvozku, který obsahuje unikátní adaptivní tlumiče označované jako magnetic ride. Co naopak chybí, to je manuální převodovka. Audi TT ST, které bude v prodeji od podzimu, nám jako zákazníkům nabídne jenom možnost té automatické. Výrazné zklamání to ale zcela určitě není. Přečtěte si také: BMW sází na retro motocykly

 

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu