Vyhledávání

Připojištění k povinnému ručení vám přinese klidnější jízdu, jaké vybrat?

Připojištění k povinnému ručení vám přinese klidnější jízdu, jaké vybrat?

Pokud si vybíráte pojištění vozidla, možná jste už zaslechli termín "plné krytí" jako doporučenou nebo povinnou formu pojištění. Ačkoli se pojišťovny mohou v této nabídce do jisté míry lišit, pojištění s plným krytím obvykle znamená, že vaše pojistná smlouva zahrnuje krytí škod na vašem vlastním vozidle i krytí škod a zranění, které způsobíte jiným osobám.

Přidáním dodatečného krytí, které pravděpodobně znáte pod názvem jako komplexní pojištění auta, vytvoříte pojistnou smlouvu s plným krytím. Ačkoli pojištění automobilu s plným krytím není zákonem vyžadováno, je rozhodně dobré ho mít. A to hned z několika důvodů.

V jakých situacích vám může připojištění pomoct?

Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví

Pokud jste viníkem nehody a řidič nebo cestující v druhém vozidle utrpí zranění, vaše pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví vám uhradí veškeré léčebné výlohy spojené s jejich zraněním.

 

Odpovědnost za škodu na majetku

Pokud způsobíte dopravní nehodu, vaše pojištění odpovědnosti za škodu na majetku vám pomůže zaplatit opravu nebo výměnu vozidla řidiče, se kterým jste se v nehodě střetli. Obvykle se vztahuje i na škody, které způsobíte na jiném majetku, například na dopravních značkách, plotech nebo budovách.

 

Havarijní pojištění

Pokud se srazíte s jiným vozidlem, stromem nebo sloupem,pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou střetem vám pomůže zaplatit opravu nebo výměnu vašeho vozidla.

 

Komplexní pojištění

Tato část pojistné smlouvy se často nazývá "jiná než havarijní" a pokrývá škody na vašem vozidle způsobené širokou škálou situací, včetně krádeže, vandalismu, poškození vichřicí a poškození zvířetem. Jedná se o základní krytí obsažené v pojistné smlouvě na auto s plným krytím. Mnoho společností však považuje za součást pojistky s plným krytím také některá volitelná krytí. Mezi volitelná krytí patří například:

 

Nepojištěný řidič

Pokud vás srazí řidič, který není pojištěný, může tato možnost pomoci uhradit vaše zranění a zranění spolujezdce.

 

Pomoc na cestách

Toto volitelné krytí je často považováno za součást balíčku plného krytí. Zajišťuje krytí nákladů na odtahovou službu, uzamčení vozidla, výměnu pneumatik a další situace, které by vás mohly nechat bezradně stát na okraji silnice.

Uhrazení nákladů na pronájem vozidla

Pokud je vaše vozidlo nepojízdné v důsledku kryté pojistné události, může toto volitelné krytí pomoci uhradit náklady na zapůjčení vozidla.

 

Díky těmto dodatkovým připojištěním budou vaše cesty autem mnohem příjemnější a bezpečnější. Silnice mohou být nebezpečným místem a proto doporučujeme zejména začínajícím řidičům se při pořizování prvního automobilu porozhlédnout po případných dodatkovém připojištění.

 

Pro hledání toho nejlepšího pojištění nemusíte zbytečně ztrácet čas. Využijte kalkulačku pojištění auta a ušetřete čas i peníze.

 

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu