Vyhledávání

Rizika výměny pneumatik svépomocí aneb proč neměnit pneumatiky ručně

Rizika výměny pneumatik svépomocí aneb proč neměnit pneumatiky ručně

Snažíte se každé jaro a podzim ušetřit a pouštíte se výměny pneumatik sami? Potom zvažte nevýhody a zejména rizika, která ruční výměna pneumatik skýtá…

Pravdou je, že mnoho majitelů chce na provozu svého vozidla co nejvíce ušetřit, mnohdy však za cenu vlastní bezpečnosti. Podceňují prevenci a kontrolu důležitých součástí a do autoservisu se vydají až v krajním případě, kdy auto trpí vážnou poruchou. Následné opravy se pak mohou velmi prodražit.

Na pneumatikách se nevyplatí přehnaně šetřit

Snaha ušetřit se často projevuje i při koupi a výměně pneumatik. Nutno si uvědomit, že nekvalitní pneumatiky nejasného původu vás mohou na cestách zaskočit a ohrozit bezpečnost vás i vaší rodiny. A podobně nepříjemné překvapení může přijít, budete-li se snažit ušetřit na přezutí pneumatik za každou cenu.

Možné problémy při ruční výměně pneumatik

Je poměrně obtížné nasadit pneumatiky správně. Opticky se vše může jevit bez problémů, ovšem i malá odchylka nebo nepřesnost může mít dalekosáhlé důsledky. Při ručním, neodborném nasazení jsou pneumatiky často nevyváženy. Dochází tak k jejich nepravidelnému sjíždění a rychlejšímu opotřebení. Při vyšší rychlosti je potom zcela běžné vibrování, které se velmi negativně projevuje na dalších částech vozidla. Nejvíce tímto trpí nápravy, čepy a podobně. Výsledkem tak mohou být relativně nákladné opravy, které vysoce převýší částku vynaloženou na profesionální přezutí pneumatik.

Přiznejme si také, že ruční výměna pneumatik na zahradě není záležitosti několika minut, mnohdy vám může jeden „neposlušný“ šroub práci řádně zkomplikovat.

Kde si nechat vyměnit pneumatiky odborně a levně?

Jak poznáte spolehlivý autoservis? Základem je samozřejmě profesionální vybavení, které umožní precizní a odbornou výměnu pneumatik. Mnozí řidiči oceňují také laserovou geometrii kol nebo speciální program pro vyvažování hliníkových disků. Pneuservis by měl zajišťovat ekologickou likvidaci starých pneumatik. Vybrané pneuservisy se zabývají také prodejem pneumatik pro osobní vozidla, dodávky nebo terénní vozidla a nabízí i další příslušenství.

A na kolik vás profesionální výměna pneumatik přijde? I ve větších městech jsou ceny velmi různorodé, což zjistíte při návštěvě pneuservisu v Brně, Praze apod. Možné je najít pneuservis, kde za celý úkon zaplatíte pouze 130 korun, jak se o tom můžete přesvědčit na http://www.autoservis-azm.cz/pneuservis-brno.

 

Ještě se letos chystáte vyměňovat pneumatiky ručně, bez profesionálního vybavení?

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu