Vyhledávání

1,088 sekundy scházelo Mathieu Lagrivovi v MS Supersport na okruhu Santamonica

Vteřina k pole position
 
Přesně 1,088 sekundy scházelo  Mathieu Lagrivovi,  jezdci královéhradeckého týmu INTERMOTO CZECH k dosažení pole position pro nedělní závod Mistrovství světa třídy Supersport na okruhu Santamonica v italském Misanu. Přesto však bude tento sympatický Francouz a dvojnásobný Mistr světa Endurance startovat z 18. pozice. Tak vyrovnaný šampionát Supersportů jako je ten letošní nepamatují ani ti největší pamětníci.
 
Na své domácí trati ( závod se jede jako Velká cena San Marina ) slaví comeback druhý jezdec INTERMOTO CZECH William de Angelis, který je poprvé od svého úrazu levé ruky z únorového závodu v Qataru schopný se poprat o svoje první letošní body do MS. Willimu patří po dvou kvalifikacích 27. příčka když na svého stájového kolegu ztráci jednu vteřinu.

Matt Lagrive: „ Tento víkend rozhodně není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát při pohledu do výsledkových listin. Zrekonstruovaná trať v Misanu je pro všechny nová, a také jsme měli obavy ze zcela nového povrchu. Ty se naštěstí ukázaly jako zbytečné a dostatečný grip není problém. Soustředili jsme se především na optimální nastavení podvozku. Včera jsme měli menší problém na motoru jednoho motocyklu, ale mechanici odvedli skvělou práci v pro sobotu opět vše  perfektně nachystali. Bohužel v posledním kole dopoledního treninku jsem měl nepříjemný pád.
 
Vím že ztrácím především v prvním sektoru, a tak jsem se snažil tuto část okruhu zrychlit. V nájezdu do čtvrté zatáčky jsem už byl ale příliš rychlý. Pro odpolední kvalifikaci  to byl trochu hendikep, protože jsem celkem slušně potlučenej.  S nastavením i kvalifikačním časem je spokojenost, ale startovní pozice není úplně podle našich představ. Prvních 25 jezdců je neuvěřitelně vyrovnaných, proto bude zítra  dobrý start moc důležitý. A taky vydržet  všech 22 kol jezdit konstantně rychlé časy, což v místním úmorném horku taky nebude zcela jednoduché. Ale od toho jsem přece tady, ne?“
 
William de Angelis: „ Konečně jsem zpět v MS, a konečně má ruka je celkem vyléčená. A navíc při mé domácí Velké ceně. Ještě to není zdaleka vše stoprocentní, ruka stále bolí a taky chybí trocha kondice, ale jsem šťastnej že zase naplno závodím. Přestávka od Qataru je samozřejmě znát a potřebuji ještě trochu času se dostat do správného tempa. Taky chybějí data a zkušenosti s modelem 2007, ale jak říkám – teď  potřebuji získat zpět svoji rychlost a zase budu vozit body.“   
 
PR
 

Fotogalerie

Tomáš Mikšovský po čtyřech letech opět v Trenčíně

foto archiv týmu, P. Štola

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu