Vyhledávání

Celkově dvanáctá pozice v úvodních testech MotoGP pro Karla Abrahama

Celkově dvanáctá pozice v úvodních testech MotoGP pro Karla Abrahama
Abraham v závěru testů zrychlil, na lídra ale ztratil
 
 
Celkovou dvanáctou pozici obsadil v úvodních testech sezony MotoGP Karel Abraham. Český motocyklový závodník zakončil závěrečný den testování časem 2:02,218. Ve srovnání se středečním maximem Karel Abraham zrychlil o 380 tisícin vteřiny, na lídra však ztratil 2,611 sekundy, vyšší ztrátu ale zaznamenali všichni další jezdci. Nejrychlejší Casey Stoner totiž dokázal již ve svém druhém čtvrtečním kole zajet maximum 1:59,607 a druhému Jorge Lorenzovi nadělil téměř šest desetin vteřiny.
 
Karel Abraham
Dneska to stálo za nic, ráno jsme se sice rozjeli na dobrý čas, ale potom jsme začali mít staré známé problémy. Motorka klouže, jede ve smyku a nemůžu s ní rychle vyjet ze zatáčky. Těsně před koncem jsme snad na něco přišli a hodně se to zlepšilo. Dokázali jsme zajet dobrý čas a hlavně jsem ho jezdil stabilně, jenže začalo pršet, takže víc jsme nestihli.
 
Vypadá to jako optimistický závěr, ale já mám strach, jak to bude při dalších testech. Už několikrát se nám stalo, že jsme našli nějaké dobré řešení, které fungovalo jen chvíli.“
 
Martin Havlíček, mechanik týmu Cardion AB Motoracing
„Přestože jsme zajeli čtvrteční maximum už ráno, nejlepší výsledky pro nás byly ty těsně před koncem, kdy jsme udělali nějaké změny v nastavení a Kája zajel několik rychlých kol za sebou. To je povzbuzující, ale jinak jsme z dneška zklamaní. Z mezičasů víme, že bychom měli dokázat jezdit kolem 2:01,500, ale bohužel se nepodařilo ty rychlé mezičasy poskládat do jednoho kola. Ztrátu na nejrychlejšího jezdce máme vyšší než ve středu, ale na tom je úplně stejně startovní pole. Je potřeba přiznat, že Casey Stoner zajíždí fenomenální časy a ztrácejí na něj všichni.
 
Tyto testy jsou tvrdý začátek sezony a doplatili jsme na to, že nám každý den trvalo dostat se do tempa a začít jezdit dobrá kola. Kvůli tomu jsme ztratili hodně času i sil. Kája najel v ostrém tempu hodně stovek kilometrů a to se musí podepsat i na únavě, takže v závěru nešlo zabrat tak, jak bychom si představovali. Je to škoda, protože teď nás čekají tři týdny čekání, po kterých teprve zjistíme, jestli jsme našli dobrou cestu.“
 
 
 
 
PR
 

Fotogalerie

Slavnostní křest nové Ducati pro Karla Abrahama objektivem Jana Pořízka

leden 2012, Ducati Desmosedici GP12, jejíž výkon vzrostl o 15 koní a max. rychlost na 360 km/h

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu