Vyhledávání

Český tým a motocykl po čtyřiceti letech na bodech v MS

Radost, úleva, satisfakce. Náš tým MOTO FGR si po čtvrtém závodě mohl oddychnout, že přišly první historické body pro český tým a český motocykl, a to přesně po 40-ti letech od slavných dob Jawy 350.
Velkou škodou je však nezájem většiny českých médií o tento historický motoristický milník …
Tým se již velmi dobře sehrál a čekal pouze na okamžik, kdy kýžené body přijdou.
Nervozita a tlak byly dobře vidět i u našeho jezdce Jaspera Iwemy.

Víkend však nezačal vůbec dobře. Jasper se nemohl dostat do dobré jezdecké pohody už od Estorilu a pokračovalo to i ve volných trénincích, ve kterých končil za první dvacítkou. Ani kvalifikace nepřinesla výraznější zlepšení a start z 25. místa nevěstil nic dobrého.
V neděli ovšem začaly být extrémní podmínky, když od rána hustě pršelo, což paradoxně Jasperovi vyhovovalo. První polovinu ranního warm upu se držel v top ten, ale při dalším rychlém kole přišel lehký pád. Jasper si v závodu už od začátku hodně věřil, což bylo poznat ihned po prvním kole, kdy projížděl čtrnáctý. Tento hodně divoký závod rozhodně nebyl chudý na pády. Jasper celý závod bojoval ve skupince okolo desátého místa a díky pádům jezdců v první skupině se v 18. kole posunul na sedmou příčku, kterou si koncentrovaným výkonem udržel až do konce závodu, i přes úskalí na trati v podobě olejových skvrn. Před 160 tisíci diváky získal pro tým důležitých 9 bodů. Ty znamenají 18. místo v celkovém hodnocení a 7. místo FGR mezi továrními značkami.
Velmi nás potěšila gratulace od vedení Hondy.
Toto skvělé umístění je také nejlepším dárkem pro našeho technika Pavla Petráčka, který oslaví příští týden své 70té narozeniny.
Část týmu se po závodě přesunula do Holandska, kde proběhne brzdění motocyklu s novým výfukem, abychom byli co nejlépe připraveni na další závod, který nás za dva týdny čeká v Barceloně.
Děkujeme za všechny povzbuzující vzkazy, telefonáty a emaily, snad jsme stihli všem odpovědět. Velké poděkování samozřejmě i sponzorům, které jsme dokázali konečně potěšit a věříme, že budeme dělat radost i příště na suchu.

Jasper Iwema, jezdec:
„Začátek víkendu jsme měli obtížný, ale vše se obrátilo v dobré poté, co začal závod na mokru. Z 25. místa jsem odstartoval velmi dobře a po dvou kolech jsem se propracoval až na 11. pozici. Musel jsem se opravdu překonat, abych byl schopen udržet skupinu bojující o první desítku. Když to na trati začalo velmi klouzat, rozhodl jsem se jet si svůj vlastní závod ve svém tempu. Nakonec to bylo natolik dobré, že jsem skončil jako sedmý. Opravdu jsem spokojený s výsledkem a chtěl bych poděkovat celému týmu, který odvedl skvělou práci“.


Miroslav Felgr, majitel týmu:
„ Body jsou doma! Před devíti lety se mě novináři při našem prvním závodě v Trenčíně s Michalem Březinou ptali, jakou s naším motocyklem plánuji budoucnost?
Odpovědět jsem, že získat bod na mistrovství světa a poté se pokusit o mistra světa. První jsme splnili, na druhé přání se budeme muset ještě moc snažit, abychom se k vítězství alespoň přiblížili. Děkuji týmu a panu Abrahamovi, bez těch by moje radost nebyla možná!“


Josef Kubíček, manažer týmu:
„Fantastický pocit. Dočkali jsme se prakticky po čtyřiceti letech toho, že je česká motorka v top ten. Děkuji Jasperovi za perfektně zvládnutý závod, všem lidem ve fabrice FGR, úplně všem partnerům, bez kterých by to nešlo, a klukům v týmu za super práci a víru, stejně jako rodině Felgrových, a v neposlední řadě i panu Abrahamovi a všem lidem na okruhu v Brně, kteří pomáhají motosportu a všem fanouškům.
Doufáme, že přijdou další úspěchy a motto “jdeme za svým snem“ nabírá na reálné podobě“.


JM
Zdroj: motofgr.com
Foto: motofgr.com

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu