Další zastávkou MS supersportů i s Ondrou Ježkem je legendární Imola

Další zastávkou je legendární Imola

Český tým SMS Racing dnes zahájil tréninkovou práci na další díl světového šampionátu supersportů, který se koná na legendárním okruhu Imola.

Další díl světového šampionátu supersportů se odehrává na okruhu Enza a Dina Ferrari v italské Imole. V dnešním dopoledním tréninku zajel Ondřej Ježek čas 1:56,096, se kterým se umístil na 16. místě třicetičlenného startovního pole. Odpoledne byla na programu úvodní kvalifikace, v níž český jezdec dosáhl čas 1:55,643, což znamená průběžné 20. místo na startovním roštu nedělního závodu.

Ondřej Ježek:
„Dnes jsem se snažil najezdit co nejvíce kol. To se naštěstí i povedlo, protože jsme neměli žádné technické problémy, tak doufám, že to tak vydrží. Dnes to bylo navíc složitější, protože jsem včera chytil nějakou virózu a dost mě bolí v krku. Necítím se zrovna nejlépe. Trochu s tím bojuji, ale na motorce to naštěstí až tolik nevnímám. V kvalifikaci bylo rychlejší především to poslední vyjetí, ale bohužel jsem měl smůlu na podmínky na trati. Zaprvé jsem neměl nikoho rychlejšího před sebou, což by jistě pomohlo, ale když jsem jel sám, tak se mi tam namotali pomalejší jezdci a já tak neposkládal čas. Od zítřka očekávám, že si vylepším čas a posunu se nahoru.“

Jan Saska, manažer a majitel týmu:
„Ranní trénink byl hlavně seznamovací a skončil dobrým 16. místem. Odpoledne to dlouho také vypadalo nadějně, bohužel v posledních dvou rychlých kolech se vždy Ondrovi někdo přimotal. Ale jednotlivé sektory byly zajetý s dobrým časem, nepodařilo se to ovšem Ondrovi naskládat do jednoho kola. Je tedy dobrá naděje, že zítra se můžeme pohybovat někde okolo 15. – 16. místa, kde bychom po kvalifikaci chtěli být.“