Vyhledávání

Donnington Park : Ondra Ježek po operaci nohy !!

Zranění v Donningtonu

V britském Donningtonu odstartovala sezóna Mistrovství Evropy Superstock 600, bohužel Gold Fren Team Erinac  zaznamenal velmi smolný start do sezóny 2007, když po nebezpečném pádu skončil Ondra Ježek se zlomenou nohou v nemocnici.

První závod letošního Mistrovství Evropy Superstock 600 byl situován do prostředí, kde před dvaceti roky odstartoval superbikový šampionát, v jehož rámci se evropské stocky pořádají. Gold Fren Team Erinac i v letošní sezóně představuje ve svém středu nadějného Ondru Ježka, šestého muže loňského celkového pořadí této velmi sledované série mladých jezdců.


Bohužel hned první podnik poznamenal Ondrův nebezpečný pád ve druhé kvalifikaci. Mladý jezdec havaroval na výjezdu ze zatáčky Melbourne Hairpin. Velmi nebezpečný pád, po kterém byla celá kvalifikace přerušená, si vyžádal velmi vážné zranění. Ondra byl ihned po pádu transportován do nemocnice, kde byl bezprostředně operován.

Nejvážnější zranění si způsobil na levé noze, kde má zlomenou jak lýtkovou, tak i holení kost. Ondru nyní čeká transport do České republiky, kde se podrobí další léčbě tohoto zranění, které mu prozatím pozastavilo další závodění.

Dle vyjádření britských lékařů se operace zdařila, nicméně prognóza návratu do sedla závodního motocyklu Kawasaki ZX-6RR hovoří ve svých prvních předpokladech o červencovém termínu.

Petr Štola
www.racing-foto.com


PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu