Vyhledávání

Freestyla Petr Kuchař se uzdravil a opět skáče

Freestyla Petr Kuchař se uzdravil a opět skáče

Česká legenda freestyle motokrosu Petr Kuchař se nedávno "vrátil". S pomocí lékařů překonal v minulých měsících rakovinu lymfatických uzlin a  už opět skáče, například na nedávné pražské exhibici Gladiator Games 2011. Ještě před  tím byl k vidění třeba na sportovních vetletrzích v Brně, kde předváděl v jednom  za pavilónů své exhïbice, společně s několika dalšími kolegy.

"Větší akce mě čeká po roce, tohle je opravdu nálož. Cením si to hrozně moc. Jsem šťastný, že jsem mohl být na začátku této dvanáctileté Tour i na konci. Že jsem schopný to odskákat," řekl Kuchař  na tiskové konferenci . 

"Poslední rok byl celý na prd, ale už dva měsíce jezdím a myslím si, že budu připraven odskákat vše v plné parádě.Přece jen je to docela záhul pro celé tělo a nevíte, co to s člověkem udělá. Hlavně psychicky. Ale i fyzicky je tělo v hrozném stavu. Nedalo mi to a koncem srpna jsem se už svezl. Zjistil jsem, že to má na mě blahodárný vliv. Že budu dál skákat. Neměl jsem problém najet na rampu a skočit," řekl dále spokojeně Kuchař.

Jak známo, Kuchta má za sebou řadu zranění, a to včetně hodně vážných. Zlomeniny v podstatě ani nepočítá. Rakovina byla ale podle něj něco zcela jiného, než jen zlomenina, nebo vyražené zuby....... Na svůj motocykl se ale opět posadil opět zhruba po tři čtvrtě roce od zahájení léčby chemoterapií. A pak už mohl být zase spokojenější: "Sice jsem se doktorů na nic neptal, ale říkali, že pohyb a sport je potřeba pro celé tělo. Pro mě je tohle příjemný sport a léčí mě to. Když vám zjistí něco takového, tak si to v hlavě trošku přeházíte. Zjistíte, že nějaké zlomené ruce nebo nohy jsou jen krávoviny. Takováhle choroba přijde z ničeho nic a odrovná vás to. Chodil jsem tam mezi stovkami dalších pacientů, kteří si tím procházejí. A jestli jsou zvyklí na nějaké úrazy, nehraje roli. Nepřipadám si výjimečně a nevím, proč by se to mělo oslavovat," dodal ještě Petr Kuchař.

Kuchta mimochodem již nyní mimochodem připravuje závody FMY, které se uskuteční v Brně na  Výstavišti v rámci veletrhu Motocykl začátkem března.

Na našich stránkách možná v úvodu roku najdete i soutěž o vstupenky na tuto akci.

 

Pavel Jelínek

 

Fotogalerie

Gladiator Games Praha 2011 objektivem Jirky Zaňáta podruhé

Další fotografie 1 2 3

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu