Igor Kaláb na závěr sezony ve španělském Albacete brzy po startu havaroval

European Championship – Albacete

Tým MF Corse na závěr sezony nastoupil ve španělském Albacete k závodu Mistrovství Evropy Supersport.

Posledním závodem sezony 2011, byl pro český tým MF Corse start na Mistrovství Evropy, kde jeho jezdec Igor Kaláb nastoupil v kategorii Supersport. Po kvalifikačních trénincích, ve kterých se jezdec i tým potýkali s několika technickými problémy, startoval Igor Kaláb do závodu ze čtvrté řady, kam jej zařadil 15. čas. Cílem tak bylo dobře odstartovat a pokusit se již během prvního kola posunout, co možná nejvíce směrem kupředu.

Start se jezdci MF Corse Teamu vydařil, bohužel jeho snaha o rychlý postup vpřed, což byla jediná cesta, jak zůstat v kontaktu s nejlepšími, skončila již po několika stovkách metrů, kdy došlo ke kontaktu mezi naším jezdcem a jedním z jeho soupeřů. Po tomto kontaktu následoval pád a konec nadějí na dobrý výsledek.

Pro tým MF Corse skončila sezona 2011, ale již nyní se vše připravuje na tu další, kterou tým s největší pravděpodobností opět absolvuje ve třech kategoriích šampionátu UEM Alpe Adria. O plánech pro rok 2012 vás budeme informovat v některé z následujících tiskových zpráv.

Igor Kaláb „Na tento závod jsem se chystal celý rok, celá sezóna byla zaměřena na to, aby jsme se tam kvalifikovali. Bohužel závod skončil hned v prvním kole po kolizi s jedním se soupeřů, kterého jsem předjížděl a on mě prostě zavřel. Při vzájemném kontaktu mi pravděpodobně zmáčkl přední brzdu a já spadl. Byl to bohužel již pátý nezaviněný pád v této sezóně.

Nevedlo se nám však moc dobře ani v tréninku, když jsem startoval až z 15. místa. Kvůli tomu jsem se také hned po startu tlačil dopředu, aby nám neujela špice pole. I čas, který jsem v kvalifikaci zajel byl o 1,5 sekundy horší než vloni, kdy jsem v Albacete jel 1:33.0. Opět se projevilo jak má Daytona nešťastně odstupňovanou převodovku. Navíc jsme měli ještě nějaké problémy s podvozkem. Do warm upu jsme udělali menší změny, které nás trochu posunuli a 11. čas naznačoval, že by to mohla být v závodě první desítka. Bohužel jeden ze soupeřů byl proti a zmařil tak naše veškeré úsilí.

I tak byly v sezóně světlé chvilky a dobré závody. To, že jsme se kvalifikovali do finále Mistrovství Evropy ukazuje, že i přes ty pády, jsme jezdili vždy vepředu. Celkově proto hodnotím sezonu jako dobrou, byť její finále mělo být lepší.“