Vyhledávání

Intermoto Czech začal sezónu zraněním jednoho z jezdců.

25. 02. 2007 – Pro tým Intermoto Czech zaala letošní sezóna zraněním jednoho z jezdců.

V asijském Kataru to poprvé v historii týmu na body nevyšlo.

Potřetí v historii se královéhradecký tým pedstavil na asijském okruhu Losail nedaleko hlavního města Kataru Doha. V pedchozích dvou návštěvách si tým Intermoto Czech vždy odvážel svtové body, tentokrát to ovšem takto nedopadlo.

Již v pátečním tréninku havarovala jednička týmu William de Angelis na olejové skvrně, kterou na trati zanechal motocykl jednoho z nováč šampionátu. I přes bolestivé zranění sanmarinský jezdec do sobotního závodu nastoupil, tam však ve třetím kole havaroval a způsobil si vážnější zranění, které si namísto cesty do Austrálie, kde se jede další závod, vyžádalo cestu  zpět do Evropy. Willy bude hned po svém návratu operován a je jen otázkou, za jak dlouho bude schopen opět usednou za řidítka závodního speciálu.

Druhý jezdec týmu, Fin Tatu Lauslehto, dlouho nemohl nalézt správný a především optimální jezdecký rytmus. Do závodu ovšem nastoupil s odhodláním porvat se s elitou této planety. V úvodních kolech dokázal Tatu z 28. místa na startu předjet několik soupeřů, a když v závodě havarovalo i několik jezdců, projel Tatu cílem jako osmnáctý.

Josef Kubíek – manažer týmu: „Willy do závodu nastupoval velmi bolestiv zraněn z pátečního pádu. Bohužel havaroval i v závod, kde se navíc ješt více zranil. Znamená to pro něj konec této cesty a návrat do Evropy. Nyní má z pátku zraněné pravé zápstí a levé koleno.Z pádu v závodu má na levé ruce zlomený malíček a palec, navíc si vykloubil prostředníček a zlomil tři záprstní kůstky. Vedle otřesu mozku má silný výrok v kotníku. Čeká ho transport do Itálie, kde bude ihned operován.

Účast při operaci přislíbil i Dr. Costa. Jsou to nejhorší následky pádu v historii Intermota. Zbytek týmu nyní cestuje do Austrálie, kde na okruhu Phillip Island pojedeme již příští neděli druhý závod. Zda pouze s jedním jezdcem, či zda někdo narychlo nahradí zraněného Williho, se rozhodne až na samotném okruhu.“

 

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu