Karel Abraham nakonec ve Valencii v kvalifikaci obsadil desáté místo

Velká cena Valencie
Karel Abraham v závěru kvalifikace zrychlil a obsadil desáté místo

Skvělý čas 1:34,265 zajel v kvalifikaci na Velkou cenu Valencie český motocyklový závodník Karel Abraham, který na nejrychlejšího jezdce Caseyho Stonera ztratil 2,404 sekundy a obsadil desáté místo. Do posledního závodu své premiérové sezóny v královské kubatuře MotoGP tak odstartuje ze čtvrté řady.

Déšť, který na španělském okruhu Ricarda Torma ovlivnil měřené tréninky, před kvalifikací ustal a na osychající trati se časy všech jezdců postupně zlepšovaly. I čas Karla Abrahama byl o 0,853 sekundy lepší, než jeho nejrychlejší čas ze všech měřených tréninků.

V posledních minutách kvalifikace byla zadní pneumatika opotřebovaná a hodně klouzala, ale mně se i přes to podařilo zrychlit, takže jsem vcelku spokojený,“ konstatoval jedenadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing, který odjel 30 kol a zajel čas 1:34,265. „Jsem navíc rád, že jsem nejrychlejší čas zajel sám.“

Tento čas zajistil Karlu Abrahamovi start ze čtvrté řady. V té českého motocyklového závodníka doplní kromě Lorise Capirossiho i Cal Crutchlow, který s ním bojuje o titul nováčka roku. „Start závodu bude těžký, s nájezdem do první zatáčky mám trochu problém a doufám, že se tam vlezeme. Věřím, že si zazávodíme a poslední závod roku si užijeme. Bude záležet, jaké bude počasí, ale to v tuto chvíli není schopen nikdo odhadnout, střídavě tu prší a svítí slunce,“ dodal Karel Abraham.