Karel Abraham obsadil v úvodních trénincích v San Marinu čtrnácté místo

Velká cena San Marina
Karel Abraham obsadil v úvodních trénincích čtrnácté místo

Český motocyklový závodník Karel Abraham obsadil v součtu časů z prvního a druhého měřeného tréninku na okruhu v Misanu čtrnácté místo, když zajel čas 1:35,423 a na nejrychlejšího jezdce, kterým byl úřadující mistr světa Jorge Lorenzo, ztratil 1,494 sekundy.

Společně s mechaniky týmu Cardion AB Motoracing pracoval Karel Abraham na nastavení motocyklu Ducati Desmosedici GP11. Zatímco v prvním tréninku zajel čas 1:35,688, ve druhém tréninku zrychlil o 0,265 sekundy a zajel čas 1:35,423, přestože se povětrnostní podmínky na přímořském okruhu v Misanu výrazně zhoršily.

V prvním tréninku jsme získali dobré nastavení, ale ve druhém tréninku jsme opět měli problémy s přilnavostí přední pneumatiky,“ přiznal Karel Abraham, který kvůli stejnému problému nedokončil předchozí Velkou cenu v Indianapolis.

Přestože jednadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing obsadil v součtu časů z obou měřených tréninků až čtrnácté místo, na devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho ztratil pouze 0,092 sekundy.

„Čtrnácté místo sice není nijak oslnivé, ale odstup od jezdců na devátém až třináctém místě je minimální a já doufám, že ho dokážu ještě snížit,“ dodal.