Karel Abraham odstartuje v Sepangu z páté řady

Velká cena Malajsie
Karel Abraham odstartuje z páté řady

Třinácté místo obsadil v kvalifikaci český motocyklový závodník Karel Abraham, který zajel čas 2:03,438 a na nejrychlejšího Daniho Pedrosu ztratil pouze 1,976 sekundy. Do závodu na malajském okruhu v Sepangu tak odstartuje z páté řady.

Nastavení, které jsme používali v prvním a druhém tréninku, jsme před třetím tréninkem změnili, ale výsledný čas nebyl takový, jaký jsme očekávali,“ přiznal Karel Abraham, který ve třetím měřeném tréninku obsadil až šestnácté místo, když své nejrychlejší kolo zajel v hodnotě 2:03,952. To bylo o 0,634 sekundy horší než Abrahamův nejlepší čas z obou měřených tréninků, který mu v součtu časů zajistil desáté místo. „Rozhodli jsme se, že použijeme původní nastavení, ale měli jsme technické problémy se spojkou motocyklu.“

Už na začátku kvalifikace tak Karel Abraham musel vyměnit svůj motocykl Ducati Desmosedici GP11 za rezervní stroj s opotřebovaným motorem. „Výkon motoru u druhého motocyklu nebyl takový, jako u prvního, ale přesto jsem zajel několik dobrých časů, takže jsem spokojený, i když mě mrzí, že to nestačilo na start ze čtvrté řady,“ konstatoval jedenadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing.

V posledním kole byl Karel Abraham překonán o 0,361 sekundy italským motocyklovým závodníkem Lorisem Capirossim jedoucím s motocyklem Ducati Desmosedici GP11. „Loris jel společně se mnou a dalšími jezdci, ale v prvních zatáčkách byl rychlejší a předjel mě, čímž mě zpomalil a já tak nevylepšil svůj čas,“ dodal.