Karel Abraham po ne zcela vydařeném tréninku v Le Mans nakonec v TOP desítce !

Karel Abraham po ne zcela vydařeném  tréninku v Le Mans nakonec v TOP desítce !

Velká cena Francie
Karel Abraham obsadil ve Velké ceně Francie vynikající desáté místo

Skvělý výkon předvedl ve Velké ceně Francie český motocyklový závodník Karel Abraham, jenž obsadil desáté místo po strhujícím souboji s dalšími čtyřmi jezdci.
„S výsledkem závodu jsem spokojený,“ řekl bezprostředně po návratu do garáže týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham, jenž se po vynikajícím startu pohyboval na čtrnáctém místě a s dalšími čtyřmi, následně třemi jezdci bojoval po celých osmadvacet kol o místo desáté, které nakonec získal, když své soupeře Toniho Eliase a Alvara Bautistu porazil o 0,183, respektive 0,307 sekundy.

„Zazávodil jsem si. Ve skupině, ve které jsem jel, se neustále měnilo pořadí, takže jsem rád, že jsem nakonec obsadil desáté místo,“ řekl Karel Abraham, jenž na cílové rovince ztratil na devátého Hectora Barberu pouhých 0,154 sekundy. Na vítěze závodu Caseyho Stonera ovšem ztratil více než minutu.

Ztráta, kterou jsem měl na vítěze závodu, byla větší, než jsem si představoval a než jsem chtěl. Doufám, že ji při příštím závodě dokážu snížit,“ dodal Karel Abraham, jenž získal v dosavadních čtyřech závodech 18 bodů. V průběžném pořadí mistrovství světa silničních motocyklů mu tak náleží třinácté místo.

Karel Abraham se společně s týmem Cardion AB Motoracing vrací do České republiky, odkud za dva týdny odcestuje do Španělska, kde se uskuteční Velká cena Katalánska.

Moto GP: Abaja 2011 desátý v Le Mans 2011