Karel Abraham přijíždí do Japonska a chce zapomenout

Velká cena Japonska
Karel Abraham přijíždí do Japonska s velkým odhodláním

Český motocyklový závodník Karel Abraham přijíždí do Japonska a chce zapomenout na závod ve španělském Aragónu, ve kterém upadl v prvním kole a přivodil si otřes mozku.

„Od té doby jsem se snažil jen odpočívat,“ říká jedenadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing, který byl po nepříjemném pádu převezen do nemocnice v Alcañizu. V té se podrobil sérii vyšetření a strávil několik hodin na pozorování.

Po návratu do České republiky čekalo Karla Abrahama další vyšetření, při kterém lékaři kromě lehkého otřesu mozku nediagnostikovali žádné další zranění. „Doufám, že mi odpočinek pomohl a já budu v pořádku,“ věří český motocyklový závodník, který je v průběžném pořadí mistrovství světa silničních motocyklů s padesáti body na čtrnáctém místě a na Cala Crutchlowa soupeřícího o titul nováčka roku ztrácí dva body.

Tuto ztrátu by Karel Abraham rád snížil o tomto víkendu, kdy se na okruhu v Motegi uskuteční Velká cena Japonska. Ta se měla konat už 24. dubna, ovšem kvůli zemětřesení a tsunami, které zasáhlo severní část země vycházejícího slunce a kromě přilehlých oblastí způsobilo rozsáhlé škody i na okruhu v Motegi, byla přeložena na 2. října.

„Většina jezdců do Japonska nechtěla jet,“ přiznává český motocyklový závodník a upozorňuje na to, že okruh v Motegi leží pouze 150 kilometrů od jaderné elektrárny Fukušima, která byla také zasažena během ničivého zemětřesení. „Na první pohled se tu nic nezměnilo. Všechno působí tak, jako předtím, ale přesto se někteří rozhodli, že se tohoto závodu nezúčastní,“ popisuje Abraham dojmy po příjezdu do Motegi.

Trať v Motegi se mi líbí a mám na ni dobré vzpomínky,“ říká Karel Abraham, který zde v roce 2006 získal první body v mistrovství světa silničních motocyklů a vloni poprvé vystoupil na stupně vítězů, když v posledním kole závodu třídy Moto2 předjel Alexe de Angelise a obsadil fantastické třetí místo.

„Na druhou stranu jsem se tady v roce 2008 dostal do kontaktu s Alexem Debonem a zlomil si ruku. Dodnes v ní mám malý šroub,“ vzpomíná jedenadvacetiletý jezdec. „Uvidíme, jak se nám bude dařit tentokrát,“ dodává.