Vyhledávání

Karel Abraham si poprvé vyzkoušel litrovou Ducati Desmosedici GP12

Karel Abraham si poprvé vyzkoušel litrovou Ducati Desmosedici GP12
Posezónní testování - Valencie
Abraham si poprvé vyzkoušel litrovou Ducati, první testovací den zakončil desátým časem
 
První příležitost vyzkoušet si nový litrový motocykl Ducati Desmosedici GP12 měl dnes český motocyklový závodník Karel Abraham, který s tímto strojem odjel celkem 61 kol a časem 1:34,393 si zajistil desáté místo.
„Jelo se mi dobře a nebylo to tak těžké, jak jsem si myslel,“ konstatoval Karel Abraham, který na nejrychlejšího jezdce Daniho Pedrosu ztratil 2,207 sekundy. „Spousta věcí je jiných, ale motorka se mi líbí. Není tak brutální, jak říkali ostatní, a dá se celkem zvládnout.“
Během prvního testovacího dne si jezdec týmu Cardion AB Motoracing nejenom zvykal na zbrusu nový motocykl, ale také získával potřebná data. „Porovnávali jsme je i s daty od Valentina Rossiho a zjistili jsme, že máme v podstatě podobné problémy a ztrácíme ve stejných částech trati. Jediný rozdíl byl ten, že tam, kde Rossi ztratil třeba dvě desetiny, jsme my byli o něco pomalejší,“ prozradil jedenadvacetiletý jezdec, který na devítinásobného mistra světa ztratil 0,536 sekundy.

„Dneska jsme měli strašně moc problémů. Několikrát jsme museli přenastavovat elektroniku, klouzal předek i zadek motorky a ze začátku jsme měli potíže i se spojkou,“ přiznal Karel Abraham. „Bylo poznat, že je to nová motorka, protože jsme hodně věcí museli několikrát upravovat nebo předělávat,“ uvedl Abraham, který bude nový stroj testovat na španělském okruhu Ricarda Torma i zítra. „Doufám, že se nám zítra podaří většinu problémů vyřešit. Chceme se totiž soustředit na nastavení a zajet pár dobrých časů,“ dodal.

 

 

PR

archivní foto

 

Fotogalerie

Abaja a křest jeho nové Ducati pro MotoGP 2011

foto týmu AB Cardion

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu