Karel Abraham začal v Malajsii skvěle, když zajel desátý čas

Velká cena Malajsie
Karel Abraham začal v Malajsii skvěle, v úvodních trénincích obsadil desáté místo

Desáté místo obsadil v součtu časů z obou měřených tréninků český motocyklový závodník Karel Abraham, který na malajském okruhu v Sepangu zajel čas 2:03,318 a na nejrychlejšího Daniho Pedrosu ztratil 2,068 sekundy.
Za proměnlivých povětrnostních podmínek odjel Karel Abraham na malajském okruhu měřícím 5 548 metrů celkem dvacet šest kol. Dopoledne zajel čas 2:04,345, odpoledne zrychlil o 1,027 sekundy a zajel své nejrychlejší kolo v hodnotě 2:03,318. To mu v součtu nejlepších časů z prvního i druhého měřeného tréninku zajistilo desáté místo.
„Teplota se postupně zvyšovala a podmínky na trati byly čím dál horší. Bylo to až nepříjemné,“ uznal Karel Abraham, který na Bena Spiese jedoucího s továrním motocyklem Yamaha YZR-M1 ztratil pouze 0,006 sekundy. „Rozdíly mezi námi i ostatními jezdci jsou minimální, ale i přes to jsem s výsledkem spokojený, protože jsem zajel několik kol na úrovni časů odpovídajících mému nejrychlejšímu kolu.“
Technická data nashromážděná při testování, které jedenadvacetiletý jezdec absolvoval na malajském okruhu v Sepangu před startem své premiérové sezóny v MotoGP, využili mechanici týmu Cardion AB Motoracing při nastavování motocyklu Ducati Desmosedici GP11.

„Použili jsme nastavení, na kterém jsme pracovali při testování. Na tom jsme udělali několik změn a získali dobrý základ, který se ještě pokusíme vylepšit a uvidíme,“ dodal Karel Abraham.