Vyhledávání

Karla Abrahama čeká o víkendu Velká cena Francie na okruhu v Le Mans.

Karla Abrahama čeká o víkendu Velká cena Francie na okruhu v Le Mans.

Velká cena Francie
Karel Abraham je připraven na Velkou cenu Francie

Českého motocyklového závodníka Karla Abrahama čeká o tomto víkendu Velká cena Francie, která se uskuteční na okruhu v Le Mans.
„Okruh v Le Mans není jedním z mých oblíbených, jelikož se skládá asi ze čtyř druhů asfaltu. Na každém z nich se přilnavost pneumatik liší, a to především při dešti,“ říká Karel Abraham, jenž v dosavadních třech závodech v MotoGP získal dvanáct bodů.

S celkovou délkou 4 180 metrů patří legendární okruh v Le Mans, na kterém se Velká cena Francie uskuteční, k nejdelším okruhům v mistrovství světa silničních motocyklů. Kromě několika druhů asfaltu, ze kterého se skládá jeho povrch, jsou pro něj typické velice proměnlivé povětrnostní podmínky. Ty může tým Cardion AB Motoracing v čele s Karlem Abrahamem očekávat dle předpovědí počasí i o tomto víkendu.

V průběžném pořadí Karlu Abrahamovi náleží jedenácté místo, které by si český motocyklový závodník chtěl nejenom upevnit, ale rád by jej i vylepšil a vrátil se do první desítky, ve které se nacházel předtím, než kvůli pádu nedokončil Velkou cenu Portugalska.

Během závodu a následného testování na okruhu v Estorilu si navíc přivodil zranění ruky a nohy, ovšem nyní je v plné fyzické kondici a připraven vrátit se na svůj motocykl Ducati Desmosedici GP11.

 

PR

 

Fotogalerie

Karel Abraham po velkém boji a pádu sedmý v MotoGP v Jerezu 2011

foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu