Vyhledávání

Kuba Kornfeil skončil v Le Mans kvůli problémům s přední brzdou bez bodového efektu

Kuba Kornfeil skončil v Le Mans kvůli problémům s přední brzdou bez bodového efektu

Jako špatná karta

Bezproblémový víkend s ambicemi na další bodový výsledek, nakonec pro Kubu Kornfeila skončil kvůli problémům s přední brzdou bez bodového efektu. Škoda, rozjeté to měl český mladík ve francouzském Le Mans dobře.

Velmi smutný byl pro Jakuba Kornfeila závěr víkendu ve francouzském Le Mans. Od prvního tréninku vše probíhalo velmi dobře a rýsoval se zajímavý výsledek, nicméně v závodě se tak nakonec nestalo. Skoro to připomínalo, jako když si z balíčku vtáhnete k dobrým kartám v ruce, tu jednu jedinou možnou, ovšem nesprávnou.

Jakub Kornfeil: „ Celý víkend jsem dokazoval světu, že na to mám: Bohužel v závodě to absolutně nevyšlo, a proto jsem docela dost zklamaný. Start jsem měl více než dobrý a i celé první kolo jsem se udržel tam držel, bohužel ve druhém kole jsem nastoupil na H.Ona a jak jsem ho předjížděl tak se nechtěl nechat, oba jsme začali brzdit velice pozdě a při tom jak jsem se dostal pod něj, ale i před něj, ovšem při tomto předjíždění jsem to měl opravdu hodně zamáčknuté. A přesně od tohoto momentu to začalo zlobit a bylo to stále horší a horší. Brzda vždy když jsem přijížděl do zatáčky tak prostě přestávala brzdit.

V první moment jakoby zabrala, ale postupně při dojíždění do zatáčky její efekt vadnul a i proto jsem byl pak na každých brzdách dlouhý a tím i hrozně moc ztrácel. Hlavně pak v těch dvou šikanách, které v Le Mans jsou. Dobrý nájezd do nich je totiž důležitý i pro dobrý výjezd a v mém případě byl výjezd vždy doslova tragický, což ukazují i jednotlivé průjezdy a časy, kdy jsem se nedokázal dostat na 1.45min. Navíc jsem se od toho okamžiku vždy při dojezdu do zatáčky obával toho, co se bude dít. Vůbec se s tím nedalo jet rychle a hrozně mě to štvalo, protože jsem věděl, že mám na víc.

Jel jsem časy kolem 1:46,8 a kdyby vše fungovalo tak jsem mohl jet v pohodě o vteřinku rychleji. Je to obrovská škoda, protože za tento víkend bychom si myslím, jako celý tým zasloužili o hodně lepší výsledek. Určitě bych jim chtěl jinak, ale takhle si musím počkat až do katalánské Barcelony, jíž se už nemůžu dočkat!.“

 MPAFoto.com
PR

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu