Vyhledávání

Libor Podmol z Kalifornie hlásí před ostravským sobotním závodem MS formu

Libor Podmol z Kalifornie hlásí před  ostravským  sobotním závodem MS formu
FIM MS NIGHT OF THE JUMPS!
- závod oficiálního Mistrovství světa ve Freestyle
motocrossu v ČR se již nezadržitelně blíží!!!
 
Podmol z Kalifornie hlásí formu
- Libor trénuje do poslední chvíle ve svém přechodném bydlišti v USA a do Čech přiletí ve středu těsně před závodem
 
Světová premiéra TANDEM BACKFLIPu na motorce!!
- salto vzad s motorkou, spolujezdcem i s trikem bude předvedeno v Ostravě poprvé na světě!
 
Premiéra KOULE SMRTI!!
- koule o průměru 6 metrů, uvnitř 3 jezdci, kteří se navzájem v rychlosti 50 km/h kříží
 
Nominace českého želízka v ohni pro vložený závod
 Race and Style
- pořadatel Aleš Buksa se dlouho se svým týmem rozmýšlel, komu ještě udělí divokou kartu.
 
 
Řev motokrosových motorek!
         Dechberoucí odvaha létajících jezdců!
                  Burácející aréna! Oficiální MS! Nejlepší jezdci světa!
                          To vše je Freestyle Motocross – závod mistrovství světa v ČR!
 
OSTRAVA ČEZ Aréna 19. 11. 2011 od 19:00 hod
 
Už se to blíží!!, mistrovství světa ve Freestyle motocrossu se již popáté představí divákům v České republice.
 
 
Libor Podmol informuje do Čech z USA, kam se uchýlil za trénováním v zimních měsících, kdy v Čechách nepřeje ježdění na motorce počasí. Libor v současné době trénuje v Kalifornii, kde má skvělé podmínky pro trénování, a navíc zde žije se svým desetiměsíčním synem Joshuou a přítelkyní Lenkou.
 
Libor přiletí na Ruzyňské letiště ve středu 16. listopadu v 15:30 hod. Hned po příletu se přesouvá trénovat do svého parku u Vlašimi, aby ještě „dopiloval tandem“. Velkým překvapením zůstává nachystaná odměna pro oba aktéry jedinečného skoku. Něco se proslýchá, ale nikdo vlastně moc neví, jakou odměnu nakonec Aleš Buksa připravil. Rozluštění se dočkáme až na konci akce. Skok se chystá předvést publiku poprvé na celém světě Libor Podmol spolu s mladším bratrem Filipem Podmolem. Je to pokus, který bude vysílán do celého světa přímým TV přenosem. Chystaný skok ještě nikdy nebyl k vidění a není náhodou, že je nachystán zrovna pro Ostravu. Právě Ostrava je totiž velkým mezníkem v životě Libora. Jednak je místem jeho narození a také sehrála klíčovou roli na cestě k zisku jeho titulu mistra světa. Zejména publikum bude v aréně Podmol potřebovat k tomu, aby dokázal předvést nejlepší triky a ovládl ostravský závod.
 
„Chceme vytvořit co nejlepší podmínky pro výhru českých barev,“ říká Aleš Buksa, „a proto jsme se rozhodli udělit divokou kartu pro závod mistrovství světa Františkovi Mácovi,“ dodává. Ostrava byla kolikrát v minulosti svědkem řádění Franty při supecrossových závodech. Franta přešel nedávno k FMX, umí dobré triky vč. salta vzad (tzv. backflip), k tomu jezdí jako jeden z menšiny na čtyřdobé motorce, která je pro tento závod rychlejším strojem než dvoutaktní motocykly většiny účastníků. Vzhledem k tomu, že má Máca bohaté zkušenosti z motocrossu i supercrossu, je velká šance, že by mohl v disciplíně Race and Style vyhrát, a tím zapsat do tabulek českou vlajku! Přijďte podpořit Františka Mácu v průběhu proplouvání závodem,  který kombinuje freestyle motocross a supercross
 
Honza Holub bude spolu s týmem  stavět 6 hodin kouli smrti. „Vše je naplánováno na pátek,“ říká Honza. „Odpoledne dorazíme a umístíme kouli na plochu do arény. Trénovat nebudeme, abychom se nerozsekali a ostrá show byla v plné kráse nachystaná až pro ostravské diváky,“ oznamuje.

 

TZ No1
Seriál „NIGHT of the JUMPs“ je nejstarším a nejúspěšnějším sériovým závodem FMX v Evropě. Více než dva miliony diváků navštívilo tyto závody v posledních 8 letech. Závody NIGHT of the JUPMs se jezdí v 10 zemích a od roku 2007 i v České republice. Těchto závodů se účastní celosvětová špička. Mezi touto světovou elitou se prosadil i český jezdec Libor Podmol, který se již 3x stal vícemistrem světa a loni dokonce MISTREM SVĚTA v této disciplíně. A bylo to právě v Ostravě, kde Libor loňským dvojnásobným triumfem dohnal body, které ho dělily od průběžně prvního místa, o které přišel kvůli zranění. Díky ostravskému publiku, které Libora hnalo za vytouženými body, mohl posléze Podmol slavit v Brazílii titul světového šampióna.
 
Mistr světa se vrací na místo činu a opět se těší na skvělé domácí publikum. Není se čemu divit, neboť Ostrava je jeho rodným městem. Proto se Libor Podmol dohodl s panem Alešem Buksou na speciálním triku jen pro ostravské publikum. Nic takového ještě nikdy Libor nedělal a dělat nechtěl. Nicméně slovo dalo slovo a Libor přišel na způsob, jak Ostravě poděkovat. Vše uvidíte 19. listopadu od 19:00. Jde o další premiéru, která se opět po roce odehraje v Ostravě. A zase se je na co těšit!
 
Jen si připomeňme, že Ostrava má v seriálu mistrovství světa FMX několik prvenství a rekordů. Začněme momentem, kdy do Ostravy přijel po dva roky na pozvání Aleše Buksy americký jezdec Scott Murray a předvedl premiérově v ČR i v seriálu MS dvojité salto vzad tzv. double backflip. Obrázky jeho skoku se šířily celým světem.
 
Další premiérou bylo v loňském roce salto v před na MTB kole, tzv. front flip.
 
Velkou událostí loňského ročníku bylo i představení Lucka Ackermanna, který přijel do ČR ukázat salto vzad jako absolutně nejmladší jezdec na světě. V nepochopitelných 11 letech umí tento Němec trik světové třídy v FMX.
 
Nesmíme zapomenout na loňský neuvěřitelný výkon afrického jezdce Alastaira Sayera, který v Ostravě stanovil absolutní světový rekord ve skoku do výšky tzv. Highest air, kdy díky skvěle připraveným podmínkám skočil i s motorkou 11 metrů a překonal tak i výkony ze světoznámých X-Games.
        
Skutečný hvězdný večer v podobě mistrovských závodů nejlepších FMX jezdců světa, známých např. z X-Games a X-Fighters, kteří spolu svedou další ostrý souboj v závodě FIM Mistrovství světa v FMX Night of the Jumps , tentokrát v ostravské ČEZ Aréně. 
 
Velkolepé FMX závody doplní pestrý doprovodný program, proběhnou již dobře známé FMX soutěže ve skoku do výšky „Highest Air“, při které byl loni stanoven světový rekord. Dále se představí jezdci v soutěži zvané Race & Style, která měla premiéru v Čechách právě při předloňském podniku MS v Ostravě. Race & Style je disciplínou, která v sobě kloubí supercross a freestyle motocross. Jde tedy o závod dvou jezdců, kteří absolvují trať na čas a k tomu co nejstylověji v duchu freestyle motocrossu. V neposlední řadě bude v Ostravě poprvé k vidění KOULE SMRTI. Do koule postupně najede trojice jezdců, která se míjí v různých směrech při rychlosti okolo 50 km/h. To vše v uzavřeném prostoru tzv. koule smrti o průměru 6 metrů. Absolutní tečkou za nabitým večerem bude neuvěřitelná záležitost, a to tandem backflip (salto vzad na motorce se spolujezdcem).
 
Všichni fanoušci mají jedinečnou možnost setkat se osobně s přítomnými hvězdami FMX v rámci „Pit Party“, která proběhne před mistrovským závodem. Po skončení akce jsou jezdci okamžitě k dispozici přítomným fanouškům na přichystané autogramiádě. Následně se jezdci přesunou na Stodolní ulici, kde bude připravená After party.
 

Vstupenky v síti Ticketstream.cz nebo přímo v ČEZ Aréně Ostrava.

 

 

 
FMX riders:
Libor Podmol (CZE) – úřadující mistr světa, trojnásobný vícemistr světa
Remi Bizouard (FRA) - dvojnásobný mistr světa
Josh Sheehan (AUS)
Javier Villegas (CHL)
Jose Miralles (ESP)
Fabian Bauersachs (GER)
Brice Izzo (FRA)
Massimo Bianconcini (ITA)
Petr Pilát (CZE)
David Rinaldo (FRA)
Maikel Melero (ESP)
Lukas Weis (GER) - divoká karta udělena pořadatelem v ČR
Wiliam Van de Putte (BEL) - divoká karta udělena pořadatelem v ČR
František Máca (CZE) - divoká karta udělena pořadatelem v ČR
 
Více informací na www.motoxshow.cz a na www.ifmxf.com
 
Program akce:
17:00 Otevření Arény
17:30 Začátek Pit Party
18:30 Konec Pit Party
19:00             Začátek, efektová show
19:05 Představení jezdců
19:15 Kvalifikace FMX
20:00 Soutěž Race & Style FMX
20:25 KOULE SMRTI
20:30 Přestávka
21:00 Soutěž skoku do výšky FMX
21:30 Finále FMX
22:00             Závěrečný ceremoniál
22:15 TANDEM BACKFLIP FMX
22:25 Autogramiáda
23:00 After Párty - začátek
 
 
 
 
Rudolf Novák.
 
 
 

Fotogalerie

MS FMX 2010 v Ostravě

objektivem Jirky Zaňáta

Další fotografie 1 2 3 4

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu