Lukáš Pešek stříbrný ve Velké ceně Francie a nadále vede MS !!

Lukáš Pešek stříbrný ve Velké ceně Francie  a nadále vede MS !!
Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek dnes navázal  na svoji skvělou sérii tří pódiových umístění a obsadil druhé místo ve Velké ceně Francie !!

Pátý závod seriálu na věhlasném okruhu v Le Mans vyhrál poprvé ve své kariéře Španěl Sergio Gadea na aprilii, takže Peškovi soupeři na něj nestáhli  bodík, naopak. Pešek se svoji derbi  tak ještě o něco  zvýšil své vedení v průběžné klasifikaci. Maďar Gábor Talmacsi skončil "až" čtvrtý,   Španěl Hector Faubel sedmý.

Příští závod MS se bude konat na jihu Evropy v Itálii 3. června na okruhu v Mugellu. Současné výborné  úspěchy Lukáše Peška jistě těší i pořadatele  srpnové GP ČR v Brně, která zaznamenává rekordní předprodeje.

Výsledky:
Do 125 ccm: 1. Gadea (Šp./Aprilia) 41:50,112, 2. Pešek (ČR/Derbi) -0,478, 3. Smith (Brit./Honda) -2,963,

4. Talmacsi (Maď./Aprilia) -13,516, 5. Olive -13,845, 6. P. Nieto -14,936, 7. Faubel (všichni Šp./Aprilia) -15,098, 8. Cortese (Něm./Aprilia) -15,603, 9. Corsi (It./Aprilia) -15,664, 10. Di Meglio (Fr./Honda) -15,777.

Průběžné pořadí (po 5 ze 17 závodů): 1. Pešek 91 b., 2. Talmacsi 82, 3. Faubel 76, 4. Corsi 54, 5. Gadea 46, 6. Olive 44.