Vyhledávání

Memoriál Františka Šťastného přinesl úspěchy českým jezdcům

Memoriál Františka Šťastného přinesl úspěchy českým jezdcům

Čtyři vítězství pro české jezdce na domácí trati. To je skvělá víkendová bilance Memoriálu Františka Šťastného. Na nejvyšší příčku vystoupali postupně Michal Prášek, Ladislav Chmelík, Ondřej Ježek a Igor Kaláb. Na stupních vítězů pak stál i Michal Filla, který se s Ježkem do posledních metrů pral o vítězství v Superstock 1000, a čtrnáctiletá Romana Tomášková ve třídě 125 GP. 
 
Superbike
O senzaci v prestižní třídě Superbike se málem postaral mladý český závodník Jan Halbich, který celý závod vedl skupinu čtyř nejrychlejších závodníků. V posledním kole však z prvního kola upadl a do čela se dostal Slovák Marko Jerman. Ten si také dojel pro vítězství před rakouskou legendou Andreasem Meklauem a domácím Michalem Fillou.
 
Supersport
Způsobem start-cíl zvítězil v závodu Supersport Igor Kaláb na motocyklu Triumph. Až do konce závodu však neměl nic jistého, o vítězství se musel rvát s Polákem Markem Szopkem. Na třetím místě dojel další polský jezdec Daniel Bukowski.
 
Superstock 1000
Skvělou domácí premiéru na litrovém superstocku má za sebou kuřimský jezdec Ondřej Ježek. Přestože na současnou Ducati přesedlal ze supersportu teprve před pár týdny, na Masarykově okruhu si dojel pro vítězství. Hned za ním dokončil další „domácí“ jezdec Michal Filla na BMW v barvách polského Sikora Racing. Na stupně vítězů se k dvěma českým jezdcům postavil francouzský pilot Gwen Giabbiani, na čtvrtém místě skončil Andreas Meklau.
 
Superstock 600
Až do posledního metru musel o vítězství v šestistovkových supersportech bojovat Michal Prášek na motocyklu Yamaha. První místo před Maďarem Jánosem Chrobákem totiž uhájil o pouhých 46 tisícin vteřiny. Třetí místo si pohlídal s odstupem čtyř desetin za nejrychlejší dvojicí Rakušan Manfred Koch.
 
125 GP + Moto3
Že divoké karty na Grand Prix České republiky nedostává nadarmo, potvrdil devatenáctiletý Ladislav Chmelík, který druhému Maďarovi Adrianu Gyutaimu nadělil v cíli závodu přes sedm vteřin. Na třetím místě pak překvapila Romana Tomášková. Teprve čtrnáctiletá jezdkyně, která začínala kariéru na minibikové dráze na Masarykově okruhu, si poradila se staršími a zkušenějšími soupeři, i další dívkou ve startovním poli - Slovenkou Barborou Jakubičkovou.
 
125 SP
První závod nedělního dne na Masarykově okruhu vyšel pro české barvy naprázdno, nejlépe z domácích se umístil Marek Vrána na osmém místě. Vítězství vybojoval Chorvat Renato Novosel před Slovákem Pavolem Skovajsou a Italem Stefanem Schillacim.
 
Prémie: nejrychlejší kolo dne
Exkluzivní hodinky Invicta – prémii za nejrychlejší kolo každého závodního dne Memoriálu Františka Šťastného – si nakonec rozdělili pouze dva jezdci. Páteční maximum zajel Martin Trachta, v sobotu i v neděli si nejrychlejší čas pohlídal vítěz závodu Superstock Ondřej Ježek, který neděli zakončil s nejrychlejším časem víkendu 2:03,308 vteřiny, pouhé dvě setiny za okruhovým rekordem pro svoji třídu.
 
Ivana Ulmanová, výkonná ředitelka Automotodromu Brno:
„Sobotní kvalifikaci nám výrazně zkomplikovalo špatné počasí, naštěstí do neděle z něj zůstaly jen nízké teploty, obloha se projasnila. Díky tomu jsme si mohli užít závody a vychutnat si neobvyklou porci napínavých soubojů korunovaných vítězstvím českých jezdců.“
 
Podrobné výsledky na www.automotodrombrno.cz  
 
 
Text: Jiří Smetana/Automotodrom Brno
Foto: J. Mareček

 

Fotogalerie

Memoriál Františka Šťastného

Objektivem Jardy Marečka

Další fotografie 1 2 3 4 5

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu