Vyhledávání

Michal Filla v Qataru vybojoval pozici vícemistra Endurance Superstock 1000

Michal Filla v Qataru vybojoval pozici vícemistra Endurance Superstock 1000

Poslední závod sezóny proběhl na okruhu Losail v Qataru.

Michal Filla se vydal bojovat o pozici Vícemistra Světa Endurance v kategorii Superstock 1000. Spolu s Gregorym Fastrem a Arie Vosem nastoupil za tým Von zone Boenig motorsportschool manažera Rico Penzkofera. Michal byl jediným jezdcem, který s tímto týmem absolvoval všechny letošní závody. Na motocyklu BMW S1000RR a s pneumatikami Pirelli získal v sezoně podium na 24. Bol d´Or a vítězství v 8h Albacete.

I tentokrát to vypadalo nadějně a po vítězství v kvalifikaci tým vedl i v závodě, ale chyba ve výpočtu spotřeby benzínu odsoudila tým na zadní pozice. Michal musel jednu ze svých jízd dotlačit a to stálo tým moc času. Přesto nakonec dokončil závod na 7. pozici a vybojoval dostatek bodů pro zisk 2. místa v celkovém hodnocení třídy Superstock 1000.

Michal Filla: „Qatarský okruh je moc pěkná trať, ale aby se zde zajel dobrý čas, musíte okruh dobře znát. Já zde byl poprvé, ale docela to ušlo a časy byly dobré. Bohužel jsem si nevyzkoušel žádnou měkčí pneumatiku, protože jsem v kvalifikaci nesmyslně havaroval v nájezdu do boxů. Zařadil jsem místo 2. rychlostního stupně první a havaroval. Už jsem se soustředil na nové pneumatiky a ztratil pozornost. Byla to velká chyba, ale nic se nestalo, jen jsem se připravil o možnost zajet rychlý čas. V závodě se nám vedlo docela dobře a v době, kdy mi došel benzín jsme byli na 1. místě v kategorii. Bohužel jsem musel asi 20min.tlačit a to nebylo v tom vedru po skoro hodině jízdy vůbec příjemné.

V depu jsem se dal dohromady a dojel závod. Tým byl skvělý, jen jsme nepočítali s tím, že potřebuji trochu víc benzínu než můj kolega. Je to zřejmě způsobené motorovou brzdou. Je to další zkušenost a jsem rád, že se to nestalo např. v první hodině 24hodinového závodu. Jsem rád, že se nám podařilo nakonec získat 2. místo celkového pořadí. Chtěl bych poděkovat týmu i našim partnerům za perfektní zázemí a podporu. Stejně tak našim fanouškům a už se těším na další sezonu, která bude doufám ještě lepší než ta letošní!“

Celkové výsledky Světového poháru Endurance:
1 TEAM MOTORS EVENTS BODYGUARD AMT
BOCQUET Vincent
GINES Mathieu
2 VAN ZON BOENIG PENZ MOTORSPORTSCHOOL PENZ13 RT
FILLA Michal
3 ATOMIC MOTO SPORT
LALEVEE Michael
MUTEAU Gérald

 

PR

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu