Miroslavu Popovovi riskantní volba pneumatik vůbec nevyšla

POPOV ZARISKOVAL S OBUTÍM DO MOKRA A NEUSPĚL
13/11/2011

Španělský motocyklový šampionát zavítal do Valencie, kde na jezdce čekalo předposlední kolo seriálu CEV. Český motocyklový závodník Miroslav Popov v tomto šampionátu závodil poprvé v polovině června a to velmi úspěšně, protože tehdy obsadil druhé místo. Také podnik ve Valencii zahájil dobře, když v sobotu zajel pátý kvalifikační čas, což znamenalo start z druhé řady.

Dnes ale počasí jezdcům nepřálo. Ráno pršelo a před startem třídy 125GP/Moto3 byla mokrá dráha. Protože nad okruhem Ricarda Torma stále visely těžké deštivé mraky, Miroslav Popov zariskoval a do závodu na osmnáct kol zvolil obutí do mokra. Jezdec stáje ElleGi Racing dobře odstartoval a v úvodních kolech bojoval o čtvrté místo. Postupně získával dobré tempo a snažil se zachytit nástup jezdců jedoucích na předních příčkách.

Jenže očekávaný déšť nepřišel a povrch dráhy začal postupně osychat, což pro pneumatiky do mokra představovalo vysokou zátěž. Bez možnosti chlazení docházelo k poklesu výkonu a jejich postupné destrukci. Miroslav Popov tím samozřejmě ztrácet pozice a cílem nakonec projel čtyřiadvacátý. Při pohledu na jeho zadní kolo byl vlastně zázrak, že do cíle dnešního závodu vůbec dojel. Zadní pneumatika byla totiž kompletně zničená.

Už za týden je na programu poslední podnik španělského mistrovství, který na své závodní dráze přivítá jihošpanělský Jerez a Miroslav Popov tam letos naposledy změří své síly s jezdci jednoho z nejprestižnějších seriálů v Evropě.

CEV, Valencie (6/7) – 1. Miguel Oliveira (POR, Monlau Engineering), 2. Josep Rodriguez (SPA, Wild Wolf-Racc MS), 3. Alex Márquez (SPA, Catalunya Caixa Repsol), 4. Alex Rins (SPA, Catalunya Caixa Repsol), 5. Niccolo Antonelli (ITA, Italia Gabrielli) … 24. Miroslav Popov (CZE, ElleGi Racing)