Mistrovství světa superbiků 2009 pokračovalo na Imole v Itálii i s našimi jezdci.

Imola – Itálie, neděle 27. září 2009

Mistrovství světa superbiků pokračovalo dalším závodem, v pořadí už 12., na okruhu Imola v Itálii.

Superbiky

V první superbikové jízdě dojel velký bojovník Jakub Smrž na motocyklu Ducati opět v Top 10, na 8. místě, což po dvou tréninkových pádech nebylo vůbec jednoduché (zraněná pata), ba naopak. A český jezdec jen tak potvrdil, že patří mezi absolutní špičku superbikového šampionátu.

Závod vyhrál Japonec Nori Haga s Ducati před Italem Maxem Biaggim na Aprilii a dalším domácím jezdcem Michelem Fabriziem na Ducati.

I ve druhé jízdě se podařilo Jakubovi Smržovi dojet v Top 10, tentokráte na 9. místě. Vyhrál domácí Fabrizio před Japoncem Hagou a dalším Italem Marcem
Simoncellim na Aprilii.

Jakub Smrž si v celkovém průběžném pořadí polepšil o jedno místo, je nyní na 9. místě, když má na svém kontě celkem 155 bodů.

Světový šampionát vede po 24 jízdách japonský jezdec Nori Haga se ziskem 391 bodů před Američanem Benem Spiesem - 388 bodů a Italem Michelem Fabriziem – 330 bodů.

Superstocky

Velmi dobrý výkon předvedl náš Ondra Ježek s Hondou, který se z 22. místa na startovním roštu doslova prokousal až na skvělé 8. místo v cíli!
Závod vyhrál Belgičan Xavier Simeon na Ducati před Italem Claudio Cortim na Suzuki a dalším Italem Michele Magnonim na Yamaze..

V tabulce MS vede Belgičan Simeon se ziskem 180 bodů před Italem Cortim (135) a Španělem Foresem (107). Český jezdec Ondra Ježek je na skvělém 7. místě se ziskem 64 bodů, což je na nováčka této kubatury vynikající výsledek.

Do cíle šampionátu chybí ještě francouzský závod Magny Cours a portugalské Portimao.