Mistrovství světa superbiků atd. pokračovalo 11. závodem na okruhu Nürburgring

Nürburgring –Německo, neděle 6. září 2009

Mistrovství světa superbiků pokračovalo po více než měsíční pauze 11. závodem na okruhu Nürburgring v Německu.

Superbiky

Jakub Smrž dojel v obou dnešních jízdách s motocyklem Ducati na bodech, když v první jízdě skončil jako 13. (3 body) a v jízdě druhé potom na místě 11. (5 bodů).

První jízdu vyhrál Američan Ben Spies, druhou potom Brit Jonathan Rea.

Jakub Smrž se v celkovém průběžném pořadí udržel v Top 10, když má na svém kontě celkem 140 bodů, což znamená skvělou 10. příčku.

Světový šampionát vede po 22 jízdách americký jezdec Ben Spies se ziskem 364 bodů před Japoncem Nori Hagou – 346 bodů a Italem Michelem Fabriziem – 289 bodů.

Supersporty

Matěj Smrž skončil v dnešním závodě po bojovném výkonu na moto- cyklu Triumph těsně za body, na 17. místě. Důvodem jeho výborného výkonu byla i včerejší, velmi povedená kvalifikace – 18. místo.

Superstocky
Nováček letošního šampionátu Ondřej Ježek na motocyklu Honda dojel dnes v závodě na výborném 8. místě, což zároveň znamená, že si udržel v průběžné klasifikaci šampionátu této kubatury 7. pozici.