Mladíček Miroslav Popov předvedl v italské Grand Prix svůj velký potenciál (19. místo).

POPOV SE MEZI ELITOU SVĚTA NEZTRATIL
03/07/2011

Český motocyklový závodník Miroslav Popov předvedl v závodu italské Grand Prix svůj velký potenciál a po startu ze sedmadvacáté pozice obsadil konečné devatenácté místo. Přitom jezdec italského týmu ElleGi Racing v jednu chvíli dokonce bojoval o první body ve svém premiérovém závodu motocyklového šampionátu, který jel tento víkend na divokou kartu.

V ranním zahřívacím tréninku zajel Miroslav Prokop devátý nejlepší čas 2´00,824 sekundy a v rámci italského závodního víkendu to bylo jeho vůbec nejrychlejší kolo. Po startu Miroslav Prokop otočil plynem a postupně získával jednu pozici za druhou. Ve třetím kole závodu byl dvacátý a v devátém kole figuroval na bodovaném patnáctém místě.

V závěru klání na dvacet kol udělal jezdec týmu ElleGi Racing drobnou chybu, která ho poslala na dvaadvacátou příčku, nicméně v posledním kole český jezdec úspěšně zabral a cílem nakonec projel devatenáctý. Miroslav Prokop jel v Mugellu s italskou licencí a mezi jezdci na divokou kartu (Kevin Calia - MGP Racing a Massimo Parziani - Faenza Racing) byl tím nejlepším.

Premiéru v mistrovství světa komentoval Miroslav Popov slovy: „S průběhem závodu jsem spokojený, i když vím, že jsem mohl udělat víc, kdybych během předposledního kola neudělal malou chybu. Snažil jsem se dát do toho maximum a dodržovat všechny rady, které mi tým dal. Motorka byla perfektní a stejné byly i podmínky na dráze.“

„Být prvním mezi jezdci na divokou kartu, mi dělá velkou radost. Pro mě tu bylo vše nové a já byl mezi těmi nejlepšími jezdci světa. Kromě toho tu bylo velmi důležité jezdit, protože se tady za dva týdny vrátíme u příležitosti závodů italského seriálu CIV. Chci poděkovat týmu, sponzorům a mé rodině. Byl to nezapomenutelný víkend,“ řekl závěrem jezdec týmu ElleGi Racing.

Miroslav Popov pokračuje dál v italském šampionátu CIV, kde mu po úvodních čtyřech závodech sezony patří třetí místo. Další dvojice závodů seriálu CIV je na programu právě na toskánském okruhu v Mugellu a to ve dnech 23. až 24. července 2011.

GP Itálie, závod – 125ccm: 1. Nicolas Terol (Bankia Aspar) 39´51,815s, 2. Johann Zarco (Avant-AirAsia-Ajo) + 0,167, 3. Maverick Viñales (Blusens by Paris Hilton Racing) + 8,379s, 4. Efrén Vázquez (Avant-AirAsia-Ajo) + 8,491s, 5. Héctor Faubel (Bankia Aspar) + 8,594s … 19. Miroslav Popov ( ElleGi Racing) + 1´10,593s

Průběžné hodnocení MS (8/19) – 125ccm: 1. Nicolas Terol (Bankia Aspar) 153b., 2. Johann Zarco (Avant-AirAsia-Ajo) 114b., 3. Maverick Viñales (Blusens by Paris Hilton Racing) 106b., 4. Jonas Folger (Red Bull Ajo Motorsport) 101b., 5. Sandro Cortese (Intact-Racing Team Germany) 98b.