Moto GP: Karel Abraham obsadil v úvodním tréninku Velké ceny Kataru 15. místo

Velká cena Kataru
Karel Abraham obsadil v úvodním tréninku Velké ceny Kataru 15. místo

Český motocyklový závodník Karel Abraham zahájil dlouho očekávanou Velkou cenu Kataru skvělým výkonem a v úvodním tréninku, konajícím se pod umělým osvětlením, obsadil patnácté místo.
Karel Abraham dosáhl maxima v hodnotě 1.57,821 a překonal tak nejenom šestnáctého Alvara Bautistu, ale i sedmnáctého Toniho Eliase o 0,707, respektive 1,266 sekundy.
„S výsledkem úvodního tréninku jsem spokojený,“ řekl Karel Abraham, jenž se na své Ducati Desmosedici GP11 potýkal s nedostatečnou přilnavostí jak přední, tak zadní pneumatiky. Ta byla způsobena podmínkami na trati, jejíž povrch byl pokryt nánosy písku a navíc postupně chladnul.

„Snažili jsme se tento problém odstranit, ale ani změna motocyklu nám příliš nepomohla,“ dodal po návratu do garáže týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham, jenž na nejrychlejšího jezdce, kterým byl Casey Stoner, ztratil 2,069 sekundy.

Velká cena Kataru pokračuje v pátek, kdy se na okruhu nedaleko Dauhá uskuteční druhé a třetí volné tréninky.