MS SBK v Magny Cours 2009: Jakub Smrž s Ducati si vyjel dalších 6 bodů

Magny Cours – Francie, neděle 4.října 2009

Mistrovství světa superbiků pokračovalo 13. závodem na okruhu Magny Cours ve Francii.

Superbiky

Jakub Smrž s motocyklem Ducati dojel v první dnešní jízdě na 10. místě, což znamenalo dalších 6 mistrovských bodů do tabulky šampionátu.

Vyhrál ji Američan Ben Spies s Yamahou před Japoncem Nori Hagou na Ducati a Italem Maxem Biaggim s Aprilií.

Ve druhé dnešní jízdě náš Kuba Smrž bohužel cíl závodu neviděl.

Tuto jízdu vyhrál Haga před Biaggim a Britem Reou na Hondě.

Jakub Smrž se v celkovém průběžném pořadí udržel v Top 10, když má na svém kontě celkem 161 bodů, což znamená skvělou 10. příčku.

Světový šampionát vede po 26 jízdách japonský jezdec Nori Haga se ziskem 436 bodů před Američanem Benem Spiesem – 426 bodů a Italem Michelem Fabriziem – 346 bodů.

Superstocky
Nováček letošního šampionátu Ondřej Ježek na motocyklu Honda dojel dnes v závodě na 12. místě, což zároveň znamená, že před posledním závodem v portugalském Portimao si jen tak potvrdil skvělou 7. pozici v tabulce šampionátu.