Vyhledávání

Ondra Ježek bude mít v European Superstock 600 kolegu

Gold Fren Team Erinac vstupuje do další sezóny s Ondrou Ježkem a nově se slovenským mladíkem Tomášem Svitkem.

Do své čtvrté sezóny vstupuje Gold Fren Team Erinac v rozšířené sestavě. Ke kmenovému jezdci týmu Ondrovi Ježkovi se letos přidá nadějný šestnáctiletý slovenský jezdec Tomáš Svitok. Oba pojedou na motocyklech Kawasaki ve specifikaci Superstock 600. Zatímco Tomáš bude mít k dispozici Ondrův ostrý motocykl z loňské sezóny, Ondra Ježek bude startovat na novém modelu ZX6R/P.

Ondra Ježek, jak již bylo ohlášeno, se zúčastní kompletního seriálu mistrovství Evropy Superstock 600 a v mistrovství republiky bude startovat pouze ve volných termínech. Úkolem Tomáše Svitoka bude zajet co nejlepší výsledek v závodech mistrovství Alpe Adria a připravit se na přechod do seriálu ME. Ostrému startu do sezóny bude pro oba jezdce předcházet testování na maďarském Pannoniaringu.

Ondřej Ježek: Na sezónu se těším. Hlavně na novou Kawu. Samozřejmě bych chtěl uspět co nejlépe,ale konkurence je rok od roku těžší.Zpět ze supersportů se vrací výborný Francouz Maxime Berger. Přibylo pár nových Španělů a Italů a ti obvykle nebývají pomalí. Budou i dvě nové tratě v Doningtonu a Vallelunze. Takže počkáme a uvidíme!

Tomáš Svitok: Ťažko je vravieť o cieľoch. Prestupujem na celkom inú motorku, ktorá sa inak  vláda, ma iný výkon, podvozok atd. Po prvých pretekoch budeme múdrejší.. Budem štartovat v Alpe Adrii a v Stockovom pohári UEM, ktoré sa jazdia popri klasických ME. Ak budem úspešný, skúsime získať divokú kartu do Brna a aj na dalšie preteky tohto prestížneho šampionátu ME Superstock 600.

Petr Štola

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu