Ondra Ježek se na britském Silverstone konečně po čase aspoň dočkal cíle

Velká Británie – Silverstone
29. – 31. července 2011
Konečně v cíli
Na Silverstonu čekalo jezdce a týmy perfektní zázemí a na anglické poměry nečekaně dobré a stálé
počasí. Okruh byl přebudován především s důrazem na závody automobilů a tudíž motocyklový
fanoušek přichází v této kolébce britského motorsportu trošku zkrátka.

Páteční tréninky byly poznamenány ještě brněnským pádem v závěru závodu a mechanici dolaďovali Ondrovu
Hondu za pochodu. Výsledkem byla 21.příčka v první kvalifikaci. V sobotu ráno Ondra vlétl do volného tréninku
s plnou vervou. Pohyboval se okolo 12. až 16.místa. V poslední fázi tréninku však na rychlé trati upadl v rychlosti
vyšší 200kmh. Naštěstí přestál tento pád bez úhony. V odpolední finální kvalifikaci se ukázalo, že motocykl je zralý
na výměnu rámu a tak i přes zlepšení času to nestačilo na lepší než 22.místo.

Ondra: „Dnešek začal velmi slibně, ráno jsem se dostal do dobrého tempa a rychle vylepšil včerejší čas. Na ojeté
pneumatice se mi podařilo zajet 2:12,2. Po výměně jsem však už čas nezlepšil, protože jsem měl ve druhé rychlé
zatáčce pád. V kvalifikaci jsem si věřil na posunutí času pod 2:11. To se však hned po vyjetí na trať ukázalo zcela
nereálné, protože moje motorka byla celá pokřivená. Od toho se odvíjela celá kvalifikace a na lepší čas, než
2:11,6, to prostě nebylo. Zítra startuji zezadu, ale pokusím se dostat dopředu!“

Kvalifikace SUPERSPORT
1. D. SALOM ESP Kawasaki Motocard.com Kawasaki 2'08.527
2. S. LOWES GBR Parkalgar Honda Honda 2'08.823
3. F. MARINO FRA Hannspree Ten Kate Honda 2'08.964
22. O. JEŽEK CZE SMS Racing Honda 2'11.657

Ondra do závodu odstartoval velmi dobře. Bohužel během prvního kola vybojovanou 16.pozici opět ztrácí a při
průjezdu prvním kolem mu patří 20. příčka. Ve třetím kole padá Lowes a Ondra je na 19. místě. Ve čtvrtém padá
Harms a odstupuje Dell'Omo. Ondra na místě 17. Tuto pozici drží až do osmého kola. V této fázi závodu zajíždí
časy pod 2:13. Zezadu se blíží Toth a našeho jezdce v devátém kole překonává. Ondra se společně s Tothem
dotahují na patnáctého Itala Ianuzza . Ale jeho časy se začínají horšit. Tři kola před koncem ho překonává Ivanov
a Ondra dováží svoji Hondu do cíle na 18. příčce.

Závod vyhrál Chaz Davies na Yamaze, druhý byl David Salom na Kawasaki. Pódium doplnil Francouz Foret na Ten
Kate Hondě. Nyní má tým před sebou měsíční pauzu, kterou využije k opravám a přípravě techniky na německý
Nürburgring.

Ondra Ježek: „Start do závodu vyšel perfektně. Probojoval jsem se minimálně o šest pozic dopředu. Během
prvního kola jsem měl bohužel problém s přilnavostí zadní pneumatiky. Myslel jsem, že se opakuje moment
z Aragonu s únikem oleje na zadní kolo. To se naštěstí nepotvrdilo, nicméně jsem o vybojované pozice přišel. V
polovině závodu to začalo vypadat, že bych dojel na bodech. Zezadu mne dojel Toth a společně jsme se dotáhli na
Szkopka a Iannuzza. Ke konci závodu se mi začínala zavírat řidítka, předjel mě Ivanov a tak jsem poslední dvě kola
jen na jistotu dokroužil.

Tento výsledek mě mrzí a jsem s ním velmi nespokojen. Cítil jsem se před závodem dobře, nakonec to pro mě
nebyl dobrý den. V srpnové závodní pauze se budu věnovat tréninku a připravovat se na poslední třetinu sezóny,