Ondrej Ježek dokončil závod MS Supersport v Silverstone za body na 18. pozici

Nárocný závod body neprinesl

Ondrej Ježek, jezdec týmu SMS Racing, dokoncil závod Mistrovství sveta Supersport na okruhu Silverstone na 18. pozici.

Mechanici týmu pracovali dlouho do noci, aby byl stroj Honda CBR 600RR po výmene poškozeného rámu pripraven na ranní zahrívací trénink. V nem Ondra Ježek vyzkoušel nejen funkcnost stroje, ale i nové nastavení pro odpolední závod. Presne ve 13:30 hodin britského casu pak z 22. startovní pozice skvele do závodu odstartoval. Posun na 16. místo dával nadeji na zisk nekolika bodu, nicméne mladý ceský závodník nedokázal zachytit tempo rychlejších jezdcu, když problém mu delala predevším klouzající zadní pneumatika. Po šestnácti kolech projel cílem na 18. pozici.

Ondrej Ježek:
„Start byl super. Posunul jsem se o hodne míst První kolo se mi ale zdálo, že je neco se zadní pneumatikou. Klouzalo to, jako kdyby na ní byl olej. Trochu jsem zpomalil a podíval se, jestli nekourím. To se sice nepotvrdilo, ale bohužel mne zase predjelo asi pet lidí. Za nimi jsem pak jel, ale nedokázal jsem se jich chytit. V polovine závodu to zacalo vypadat, že bych dojel na bodech, když jsem pred sebou videl Szkopka a Iannuzza. Jenže zezadu prijel Toth a Ivanov, kterí mne predjeli a ujeli. Zavírali se mi ridítka, kvuli cemuž jsem se jich nedokázal držet. V podstate jsem konec závodu zabalil, protože prede mnou, ani za mnou, nikdo nebyl.“

Jan Saska, manažer a majitel týmu:
Výsledek je pro nás trochu zklamání, protože kluci celou noc pracovali na motocyklu, na kterém po vcerejší havárii menili rám. Dnes ráno ve warm upu se zdálo, že se podarilo
najít správné nastavení. Ondra mel z 22. pozice do závodu výborný start. Dostal se na 16. pozici, nicméne bohužel došlo k významnému zpomalení a propadu zpet na 22. místo. Nakonec je z toho 18. pozice, což znamená, že body domu nevezeme, ale po nekolika nedokoncených závodech alespon vezeme motorku v porádku.“