Ondřej Ježek v Magny Cours na 16. místě v závodě MS Supersport, těsně za body

...a zase ta šestnáctka...

Ondřej Ježek, jezdec týmu SMS Racing, dnes dojel ve francouzském Magny Cours na 16. místě v závodě Mistrovství světa Supersport.

Za výborných povětrnostních podmínek se dnes na francouzském okruhu Magny Cours odehrál předposlední závod letošního Mistrovství světa třídy Supersport. Český tým SMS Racing do něj nastoupil se svým permanentním jezdcem Ondřejem Ježkem. Ten po problémové kvalifikaci startoval z 21. pozice, nicméně po zdařilém startu se již v průběhu úvodního kola posunul na 17. pozici. V boji početné skupiny se po čtyřech kolech posunul na průběžné 14. místo. To si držel až do poloviny závodu, kdy však začal mít problém se stále více opotřebovanou zadní pneumatikou jeho motocyklu Honda CBR 600RR. Jezdec jičínského týmu tak musel zvolnit své tempo, čehož využilo několik soupeřů. Ti nakonec odsunuli našeho jezdce na konečné 16. místo.

Ondřej Ježek:

„Do závodu jsem měl výborný start. Rozhodl jsem se, že je všechny objedu a to mi vyšlo. Po dobré startovní reakci jsem se dostal do skupinky bojující o 11., později o 10. místo. Jezdil jsem v této velké skupině zhruba na čtvrtém, pátém místě. Myslel jsem, že se postupně dostanu dopředu, ale bohužel v polovině závodu, kdy jsem je měl již všechny na dostřel, jsem začal mít problémy s již hodně opotřebovanou zadní pneumatikou. Zajížděl jsem pomalejší časy, nevíc jsem udělal jednu chybu. Začal jsem pomalu ztrácet kontakt se skupinou, už to nešlo se dotáhnout. Byla to smůla, musel jsem to dokroužit. Nakonec jsem dojel opět na 16. místě, tady v Magny Cours už asi potřetí.Je to asi nějaké prokletí, ale nedá se s tím už nic dělat. Doufám, že v Portimau zajedu konečně nějaké pořádné body.“

Jan Saska, manažer a majitel týmu:

„Je to velká škoda. Body nám utekly o strašně malý kousek. První polovina závodu byla z naší strany velmi dobrá. Ondra se po startu dostal na bodované pozice, ale bohužel proti byly jeho pneumatiky. Zadní se hodně rychle opotřebovala, a proto Ondra ve druhé polovině závodu nedokázal držet tempo, které jela jeho skupina.“