Vyhledávání

PAP OIL CUP 2007 startuje v neděli v Pacově

Milí přátelé,
nadcházející neděli 8. dubna 2007 odstartuje v Pacově nedaleko Pelhřimova seriál mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu tříd 125ccm-MX2, OPEN a VETERÁN. Šampionát nese oficiální název  PAP OIL CUP 2007 a současně připomíná zajímavé kulaté jubileum.
 
Letošní ročník je už PÁTÝM v řadě za sebou, kdy se motokrosové mezinárodní mistrovství republiky koná  pod organizační záštitou brněnské promotérské AGENTURY FORSAGE a společnosti PAP OIL ve spolupráci s národní motocyklovou sportovní autoritou AUTOKLUBEM ČESKÉ REPUBLIKY (AČR). Počtem startujících jezdců, sportovní kvalitou, systémem finančních prémií a věcných cen za umístění, diváckým zájmem, mediální pozorností a společenským zázemím se během minulých let zařadil seriál PAP OIL CUP k uznávaným mezinárodním šampionátům evropských zemí.
 
Jen krátce pro zajímavost zrekapitulujme, že v sezónách  2003 - 2006 startovali v závodech PAP OIL CUPů jednotlivců či družstev motokrosaři z Rakouska, Německa, Itálie, Švýcarska, Belgie, Anglie, Irska, Lotyšska, Jihoafrické republiky, Nového Zélandu, Maďarska, Slovinska, Polska, Slovenska a České republiky. Zastoupeno bylo tedy zatím patnáct zemí, přičemž v řadě případů          se jednalo o špičkové jezdce seriálů mistrovství světa a Evropy.
 
Samozřejmým přáním promotéra, jeho partnerů a pořadatelů jednotlivých závodů PAP OIL CUPu 2007 je, aby i letošní šampionát potvrdil vzestupný trend v oblasti českého motokrosu a tím pádem i jeho mezinárodního renomé. Svoji nezastupitelnou roli tohoto kréda je spolupráce s médii během celého seriálu.
 
Děkujeme za propagační podporu a těšíme se s Vámi nashledanou tuto neděli na závodišti v Pacově, jakož  i v motokrosových areálech následujících závodů PAP OIL CUPu 2007.
 
S přátelským pozdravem
Ing. Jan Juřička - promotér                                                                    
 
 
PAP OIL CUP 2007 - termínový kalendář
 
8. 4. (neděle)          PACOV (poblíž Pelhřimova)
6. 5. (neděle)          Loket (poblíž Karlových Varů)
3. 6. (neděle)          Jinín (poblíž Strakonic)
24. 6. (neděle)       Šumperk
19. 8. (neděle)       Holice (poblíž Pardubic)
16. 9. (neděle)       Třemošnice (poblíž Čáslavi)
22. 9. (sobota)       Kramolín (poblíž Nepomuku) - DRUŽSTVA
 
Místo stopětadvacítek třída MX2
Propozice PAP OIL CUPu 2007 vypisují už tradiční třídy OPEN a VETERÁN. Zůstávají i stopětadvacítky, ovšem změněné na třídu 125ccm-MX2. Tento název, přesněji vystihující technické předpisy (kromě dvoutaktních stopětadvacítek zde startují i čtyřtaktní motocykly s objemem motoru 250 ccm), už dříve zdomácněl ve všech významných motokrosových zemích a podle reglementů mezinárodní motocyklové federace FIM je oficiálně uváděn v seriálech motokrosového mistrovství světa či Evropy.
 
V každém podniku PAP OIL CUPu 2007 absolvují jezdci tříd 125ccm-MX2 a OPEN po dvou zvlášť bodovaných jízdách na 30 minut + 2 kola. Stejná porce, zredukovaná však na 2 x 15 minut + 2 kola, rozhodne o pořadí třídy VETERÁN.
 
Bude o co bojovat
K dobrým zvykům minulých čtyř ročníků motokrosového PAP OIL CUPu patřily u nás předtím nevídané finanční prémie, inkasované v každé jízdě všech tříd jezdci na prvních patnácti místech. Hodnotné jsou i věcné ceny, což potvrzuje i skutečnost, že letošní mezinárodní mistři České republiky obdrží po ukončení seriálu rozličné typy motocyklů.
 
Díky dohodě mezi promotérem šampionátu (AGENTURA FORSAGE), společnosti  PAP OIL a SETTE spol.s r.o. se může letošní mistr třídy 125ccm-MX2 těšit na silniční motocykl Sachs XTC 125, vítěze třídy OPEN čeká silniční sportovní motocykl KTM 640 Duke a zkrátka nepřijde ani nejpilnější sběratel bodů třídy VETERÁN, který si odveze domů terénní motocykl Pibike Sachs Dirty Devil. Slavnostní vyhlášení celkových výsledků PAP OIL CUPu 2007 jednotlivců a předání cen proběhne v sobotu 22. září   v Kramolíně, kde tuzemská motokrosová sezóna vyvrcholí bitvou DRUŽSTEV.
 
Pacov bere elita útokem
I když nástup některých jezdců do PAP OIL CUPu 2007 zbrzdila zranění z předsezónní přípravy  (např. obhájce titulu ve stopětadvacíkách Josef Kulhavý se objeví až na startu druhého podniku začátkem května v Lokti), zavalila pořadatele úvodního nedělního klání v Pacově nevídaná lavina přihlášek. K dnešnímu dni se ozvalo bezmála 180 jezdců, což znamená, že poprvé v historii mezinárodního motokrosového mistrovství České republiky budou muset být jezdci všech tří vypsaných tříd rozděleni do dvou samostatných kvalifikačních skupin, z nichž do samotného závodu postoupí čtyřicítka nejrychlejších.
 
„Z tak velkého zájmu jezdců máme samozřejmě radost, ale v takovém případě budeme dodržovat připravený časový harmonogram skutečně na hraně. Půjde doslova o každou minutu,“ říká promotér Jan Juřička z AGENTURY FORSAGE.
 
Zajímavé přestupy
Zimní přestávka proběhla mimo jiné i ve znamení několika zajímavých jezdeckých přestupů. Tak např. ve třídě 125ccm-MX2 favorizovaný Slovák Tomáš Bučenec přešel do ostravského týmu LR COSMETIC-ADOS racing team, odkud naopak odešel zmíněný Josef Kulhavý, který bude oblékat dres nově vytvořeného týmu ŠVÁB TEAM SVITAVY. Změnil navíc i stroj (pojede Suzuki 450) a třídu (OPEN). Stáj LR COSMETIC-ADOS racing team však posílila nejen v třídě 125ccm-MX2, ale výrazně i ve tříde OPEN. Nejžhavějším kandidátem na první příčky bude i letos jistě Jan Zaremba, který po ukončení činnosti svého loňského týmu přestoupil v zimě právě do této stáje.
 
Také zkušený Jiří Čepelák vysypal z rukávu překvapení v podobě přestupu do týmu KTM CZ, v němž má k dispozici dva kusy letošních modelů KTM 450 SX-F. Tým MOTOSPORT CHÝNOV v AČR pro změnu překvapí fanoušky částečným angažováním známého Rakušana Kurta Machtlingera (125ccm-MX2, KTM),  s nimž v Pacově pojede i jeho mladý krajan Patrick Schlauer. Barvy Chýnovských bude hájit i další rakouský jezdec Heinz Straub (třída OPEN). K horkým favoritům třídy OPEN bude patřit talentovaný Jihočech Martin Michek, který stejně jako loni bude nastupovat za Krajčovičův Delta Racing Team. Místo loňské Suzuki  však zasedne za řídítka čtyřistapadesátky Kawasaki, navíc hodlá letos přivézt alespoň pár bodů z mistrovství světa.
 
Začátkem února si Michek během soustředění v Itálii zlomil zápěstí, ale poté vítězstvím v závodě mistrovství amerického státu Georgie potvrdil Michek svoje vysoké letošní ambice. Staronovou posilou předního českého motokrosového UFO racing teamu bude jistě nestárnoucí Miroslav Kučírek. Tento čerstvý čtyřicátník nic neztratil na svém umění a po loňské nevydařené sezóně (dlouhodobé zranění) se letos v barvách UFO vrací údajně do své poslední velké mistrovské sezóny.
 
Létat nebudou jen motorky
Každý podnik PAP OIL CUPu 2007 zpestří doprovodný program, v němž pod názvem GoGEN BIKETRIAL SHOW dostanou slovo freestylisté na kolech MTB. Jak ukázal nedávný první český halový festival extrémních sportů v brněnském Rondu, diváci se mají opravdu na co těšit. Vždyť do repertoáru dravců na MTB kolech patří mj. i obávané salto vzad - backflip. Po celou dobu sportovního odpoledne mohou zájemci zlepšit  své cyklistické dovednosti v improvizované škole trialu a bojovat o ceny v různých diváckých soutěží.
 
Oblíbený pacovský Propad
Jak vyplývá z uveřejněných hlasů jezdců, s volbou tratí PAP OIL CUPu 2007 jsou vesměs spokojeni. Překvapení vyvolává vzkříšení Holic, města s velkou motokrosovou tradicí a s někdejšími závody světového šampionátu. Posléze však Holice pořadatelsky stagnovaly a až letošní závod mezinárodního mistrovství          České republiky může naznačit návrat do dřívějších pozic.
 
Do motokrosového areálu Pacovský Propad  se většina jezdců těší, což platí rovněž o tamní tradiční početné divácké kulise. Trať v Pacově měří                  1.950 metrů, je rychlá a z pozice diváků takřka stoprocentně přehledná. Motokrosové motocykly zde soupeří už více než pětatřicet let, letos se Pacov vrací do PAP OIL CUPu po roční přestávce. Trať leží  v bezprostředním sousedství Pacova směrem k obci Eš a potažmo k Pelhřimovu.
 
Z časového harmonogramu (jednotný pro celý seriál)
 
Sobota 7.4.2007            18.00 - 21.00 hod. Administrativní a technická přejímka
                                      19.00 - 23.00 hod. Cross party - přátelský večer s hudbou a tancem
 
Neděle 8.4.2007            06.00 - 07.00 hod. Administrativní a technická přejímka
                                      08.00 - 12.00 hod. Volné a kvalifikační tréninky
                                      13.00 - 13.25 hod. Slavnostní zahájení závodu s představením jezdců
                                      13.30 - 17.40 hod. 1. a 2. jízdy tříd MX2, Veterán a Open
                                      17.45 - 18.00 hod. Vyhlášení vítězů                                                                 
 
Další informace na www.moto-cross.cz
 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu