Vyhledávání

Poslanci o záchraně Grand Prix ČR v úterý přímo na Masarykově okruhu

Poslanci o záchraně Grand Prix ČR v úterý přímo na Masarykově okruhu
Na pozvání hejtmana JMK budou 29. března jednat jihomoravští poslanci o budoucnosti Grand Prix ČR přímo v areálu Automotodromu Brno
 
BRNO (25. 3. 2011) O záchraně Grand Prix České republiky budou v úterý 29. 3. 2011 jednat přímo na Masarykově okruhu poslanci všech stran zvolení do PSP ČR za Jihomoravský kraj. K pracovní schůzce je vyzval hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek.

Schůzku svolal hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. „Domnívám se, že další osud Grand Prix České republiky je typickým příkladem pro možnou spolupráci regionálních a celostátních politiků,“ uvedl hejtman. „Věřím, že zákonodárci zvolení za Jihomoravský kraj si uvědomují vážnost tohoto problému a že se na Masarykově okruhu potkáme nejlépe v plném počtu,“ doplnil Michal Hašek.

Schůzka se uskuteční v úterý 29. března v 10 hodin přímo v budově Automotodromu Brno. „Vážíme si toho, že se politici postavili k záchraně Grand Prix České republiky čelem. Stále je řada poslanců, kteří na Masarykově okruhu nikdy nebyli. Jsme rádi, že se schůzka bude konat přímo tady a věříme, že je samotné místo nadchne tak, že pro záchranu Grand Prix udělají maximum,“ uvedla výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Pozvání na schůzku obdržel i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš (VV), který kandidoval a byl zvolen poslancem za Jihomoravský kraj.

Automotodrom Brno požádal o garanci financování zalistovacího poplatku na začátku března poté, co zveřejnil předběžné hospodářské výsledky za rok 2010. Kvůli navýšení zalistovacího poplatku, po jehož zaplacení je Brno zapsáno do kalendáře podniků seriálu MotoGP, se společnost propadla do ztráty 78,7 milionu korun. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy přislíbilo příspěvek 20 milionů korun, deseti miliony korun v současnosti přispívá Statutární město Brno a osmi miliony Jihomoravský kraj.

Věříme, že se podaří najít systémové řešení, které umožní Automotodromu Brno jednat o pořádání Grand Prix na mnoho let dopředu,“ doplnila Ulmanová.

Po pracovní schůzce poslanců bude v 11.30 hodin následovat v tiskovém středisku Automotodromu společná tisková konference poslanců zvolených za Jihomoravský kraj a vedení společnosti Automotodrom Brno, a.s.

 

 
Jiří Klement                                                                  Jiří Smetana
tiskový mluvčí                                                               tiskový mluvčí
Jihomoravský kraj                                                         Automotodrom Brno, a.s.
 

Fotogalerie

MotoGP Brno 2010 a Češi v akci

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu