Vyhledávání

Předjede Abaja na motorce stíhačku? Rozhodne se v neděli na Letišti Brno

Dokáže nejrychlejší sériový motocykl Ducati řízený českým jezdcem MotoGP Karlem Abrahamem porazit stíhačku? A jak do tohoto souboje zasáhne závodní Porsche 911 GT3 Cup řízené předloňským českým okruhovým mistrem Tomášem Mičánkem? Pikantní souboj tří strojů uvidí diváci na Mezinárodním dni rodiny na Letišti Brno v neděli 27. května od 16 hodin.
 
Karel Abraham do souboje půjde na nejmodernější a nejrychlejší sériové Ducati – supersportovním modelu Panigale 1199, který mu museli zapůjčit dokonce ze Slovenska. „Český importér má k dispozici pouze jeden kus a ten nám nebyl schopen dodat. Motorku nám nakonec ochotně dodali z Ducati Slovakia, takže nakonec sprint budeme moci jet na tom nejlepším, co se dá u Ducati pořídit,“ pochvaluje si Karel Abraham.
Nejočekávanější novinka letošního roku dokáže jet 298 kilometrů v hodině a výkon se blíží dvěma stům koní. Ještě rychlejší než 1199 Panigale by samozřejmě byla Abajova závodní Ducati Desmosedici GP12, ta je ale nyní na cestě z francouzského Le Mans do dějiště dalšího závodu MotoGP v Barceloně. „Návštěvníci si ale na letišti budou moci prohlédnout model GP11, se kterým jsme závodili loni. Vystavený bude po celý den,“ doplnil motocyklový závodník.
 
Souboj mezi dvěma „pozemskými“ stroji a letounem bude založený na stíhacím principu. „Náš L-29 Delfín bude prolétat nad dráhou letiště asi ve výšce 50 metrů. Ve chvíli, kdy bude na úrovni auta a motorky, vystartují oba jezdci a pokusí se stíhačku na daném úseku předjet,“ nastínil Michal Veselý z Blue Sky Service, provozovatele zmíněného „delfína“. Stíhačka poletí stálou rychlostí přes 200 kilometrů v hodině.
Pokud by všechny tři stroje startovaly z nuly, neměl by letoun proti lehčímu autu a motocyklu na zemi šanci.
 
Automotodrom Brno nachystal pro návštěvníky dne otevřených dveří speciální nabídku na vstupné na letošní závod bwin Grand Prix České republiky. Lidé, kteří se přímo na letišti zaregistrují u hostesek, dostanou až do 30. června při koupi vstupenky na srpnový závod na Masarykově okruhu dvě dětské vstupenky zcela zdarma.Text: Jiří Smetana / Automotodrom Brno
Foto: J.Mareček

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu