Vyhledávání

Radomil Rous s Michalem Fillou do nové sezóny

Hodně rychle chtěl zapomenout na loňskou nepovedenou sezónu kralický motocyklový závodník Radomil Rous. Ten v premiérovém ročníku supersportů objel v barvách znojemského Klub racing teamu jen polovinu z plánovaných závodů a navíc po nepříjemných pádech přišel o oba stroje Yamaha R6. Ty letošní jsou už připraveny na testování i první závody seriálu Mistrovství České republiky, které se pojedou na konci dubna v Maďarsku.
 
Přes zimu se v mateřském týmu Radomila Rouse hodně změnilo. Znojemští totiž rozšířili řady jezdců. „Chtěli jsme mladého jezdce, ale nakonec jsme angažovali pětadvacetiletého Michala Fillu, který byl vloni vicemistrem Evropy ve dvěstěpadesátkách,“ říká Radek Rous, který stejně jako jeho týmový kolega pojede i letos s yamahou R6. „Každý bychom měli mít k dispozici dvě motorky, zatím jsou ale pouze tři.“
 
První závody čekají tandem znojemských závodníků na konci dubna, kdy se pojede první závod seriálu Mistrovství České republiky. „Ten se jede na Hungaroringu a hned po tom se jeden v Itálii závod Mistrovství Evropy,“ plánuje první cesty osmadvacetiletý rodák z Kralic na Třebíčsku.
 
Letošní prioritou by pro jezdce znojemského Klub racing teamu měly být závody Mistrovství Evropy supersportů. „Tam bychom oba chtěli hodně zabojovat a dosáhnout co nejlepších umístění. Samozřejmě plánujeme závody mistrovství České republiky a možná pár závodů mistrovství Německa.“ Vrcholem sezóny by pak mohl být start v závodě Mistrovství světa, který se pojede v Brně. „Kdyby se hodně dařilo, rádi bychom svět jeli, ale to je ještě hodně daleko. Rozhodovat se budeme hlavně podle toho jak bude fungovat motorka a jaké budeme zajíždět časy,“ slibuje Rous, který měl v Chorvatsku absolvovat první testy.
 
„V Rijece celý týden pršelo, takže jsme neodjezdili vůbec nic. Další možností bylo odjet testovat do Španělska, ale to je finančně hrozně náročné. Proto budeme věřit, že nám bude přát počasí a jezdit budeme v domácích podmínkách.“
 
Radek Rous po hodně nepovedené loňské sezóně věří, že si smůlu vybral na dlouho dopředu a že letos se mu pády budou vyhýbat. „Ta loňská sezóna byla opravdu hodně špatná, proto věříme, že letos toho objedeme co nejvíc
 
V plánech kralického závodníka je především podávat co nejlepší výkony v evropském šampionátu, v koutku duše pak pomýšlí na přední místa domácího mistrovství. To ale letos bude doslova nabité kvalitními jezdci.
 
Ta konkurence bude hodně velká. Do třídy supersportů přišel kromě Michala Filly také Igor Kaláb, který je vicemistrem Evropy ve stopětadvacítkách, pojede také Václav Bitman, Jiří Fejta a spousta dalších kluků, kteří už něco dokázali. Bude to letos určitě těžké,“ upozorňuje Radek Rous, kterého čeká hned šest domácích závodů v Brně a v Mostě.
 
MARTIN MUTL
 
PR
 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu