Vyhledávání

Smolné zakončení smolné sezóny Ondry Ježka

Smolné zakončení smolné sezóny Ondry Ježka

Smolné zakončení smolné sezóny

Motocyklový závodník Ondřej Ježek nenastoupil z důvodu zranění do posledního závodu mistrovství světa supersportů.
Na „motokrosové“ trati Circuito Internacional do Algarve v jižním Portugalsku byl pro seriál World Superbike zakončen rok 2011. Ve třídě supersport se ke svému poslednímu závodu chystal také jezdec týmu SMS Racing Ondřej Ježek.

Tréninkové jízdy pro Ondru vyvíjely nadějně. Zejména ranní sobotní trénink napověděl, že by Ondra mohl útočit na první desítku již v kvalifikaci. Takový byl taky plán. V odpolední kvalifikaci však měl hned na úvod tréninku pád, který zapříčinila kolize s Vittoriem Iannuzzem. Bohužel z této kolize vyšel Ondra špatně. Obroušený malíček až na kost jej poslal do medical centra. Po rychlém vyšetření byl sanitkou převezen do nemocnice ve Faru, kde podstoupil plastickou operaci. Při ní mu byla v lokální anestezii transplantována kůže na svrchní část malíčku. Start v nedělním závodě byl tedy vyloučen.

Ondra Ježek:
Je až neuvěřitelné, kolik smůly jsme letos měli. V Portimau jsem zažíval nejlepší víkend letošní sezóny. Věřil jsem si v kvalifikaci na 3. řadu. Myslím, že by to i vyšlo, ale to je pouze kdyby. Od začátku druhé kvalifikace jsem jel za Salomem a Roccolim. V páté zatáčce mi však do zadního kola narazil Ital Iannuzzo a poslal mě k zemi. Z počátku jsem to moc neřešil, přiběhl k motorce, zvedl ji a chtěl pokračovat. V tom jsem ale zpozoroval roztrhanou levou rukavici a fakt, že mi chybí kousek prstu. To byl konec. Malíček mi při pádu pravděpodobně nešťastně sjel pod řidítko a to jej přimáčklo k asfaltu. Hojení je zatím ve fázi otazníků. V optimálním případě mi doroste nehet. Doufám, že do tří týdnů bude prst v pořádku, abych se mohl co nejdříve věnovat zimní fyzické přípravě a stihl předsezónní testování.“

 

PR

 

Fotogalerie

Ondra Ježek na okruhu Portimao 2011

foto týmu ( jezdedc bohužel v kvalifikaci havaroval, zranil se a sezóna pro něj skončila)

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu