SP Superstock 1000 v nizozemském Assenu: Ondřej Ježek má 3 body za 13. místo.

Nizozemí
Assen

Druhým podnikem pokračoval Světový pohár FIM třídy Superstock 1000 v nizozemském Assenu. Jezdec jihočeského týmu MS Racing Ondřej Ježek si odtud odváží 3 body za 13. místo.

Již pátek naznačil, že situace nebude jednoduchá jako před třemi týdny ve Valencii. Zatímco ve Valencii absolvoval tým předsezónní testy, do Assenu se Ondra vracel po třech letech.

První volný trénink sloužil především k nalezení a naučení optimální stopy a nastavení motocyklu. Velká smůla přišla v sobotu, kdy motor jeho Hondy vypověděl již ve druhém kole ranního volného tréninku poslušnost. V odpolední kvalifikaci si Ondra vylepšil své páteční maximum o 1,5 vteřiny. Přesto zajetý čas 1:43,719 stačil pouze na 19. místo, které znamenalo start až z 5. startovní řady. Cíl do závodu byl jasný. Dobře odstartovat a dojet na body. Start mu rozhodně nevyšel na jedničku, Ondra ztratil téměř pět míst, tedy prakticky celou další řadu. Během prvního kola však ztracené pozice získal zpět. V ofenzivně vedeném závodu se dokázal propracovat až na 13. místo, které mu patřilo i v cíli.
Třetí podnik šampionátu se koná 8.-10.května v italské Monze.

Ondra Ježek:
„Trať v Assenu mi nikdy moc neseděla. Musíte to zde mít velmi dobře najeté, abyste mohli pomýšlet na dobré umístění. K tomuto faktu se přidal ztracený trénink v sobotu ráno. S tím se ale nedá nic dělat, to k závodění bohužel občas patří. Po kvalifikaci jsem byl velmi rozladěný. Na čas, s nímž bych byl spokojený, mi chyběla téměř jedna vteřina. Ve warm upu se nám s Arnoštem Zemenem podařilo doladit pérování a byl jsem odhodlán v závodě zaútočit co nejvýše. Start se mi ale moc nepovedl. Naštěstí se mi povedlo
prosmýknout se v tlačenici prvních zatáček a do druhého kola jsem projížděl na 18. pozici. V závodě jsem svedl několik zajímavých soubojů. Asi největší byl s Dominicem Lammertem, po němž mi zůstal otisk jeho přední pneumatiky na pravém rameni. V posledních kolech jsem dotíral na dvanáctého Antonelliho.

Ten si ale svoji pozici velmi dobře hlídal a nedal mi šanci zaútočit. Za daných okolností jsem v celku spokojen s třináctým místem. Tři body mi pomohly udržet se v top ten. V Monze bych ale chtěl opět do nejlepší desítky.“