Vyhledávání

V Austrálii Intermoto těsně za body

4. 03. 2007 – Ve druhém závodě na sedmnáctém místě, Mathieu Lagrive závod nedokončil.

Na australském okruhu Phillip Island pokraovalo mistrovství svta supersport svým druhým kolem. Královéhradecký tým Intermoto Czech měl mezi 38 startujícími jezdci dvojnásobné zastoupení. Fin Tatu Lauslehto během závodu postupn pedjíždl nkolik svých soupe, až se dostal na sedmnácté místo, na kterém také pijel do cíle. Francouz Mathieu Lagrive do závodu nastupoval z 26. startovní pozice. Do závodu se mu podailo dobe odstartovat a když bhem úvodních kol pedjel nkolik soupe, zdálo se, že by tentokrát mohl tým odvážet z Austrálie svtové body. Matt se zapojil do poetné skupiny jezdc, kteí bojovali o bodované pozice.

Když se mu podailo propracovat tsn za nejlepší patnáctku, zradila francouzského závodníka zadní pneumatika. Po kolizní situaci v jedné ze zatáek jezdec ztratil získané pozice a když se stále více opotebovanou pneumatikou bylo již nebezpené pokraovat v závod, rozhodl se Lagrive zastavit v boxech u svých mechanik.

Josef Kubíek – manažer týmu:

„Byl to velmi nároný víkend, který se nám sice nepodailo bodov zakonit, pesto jsme získali velmi dležitá data o novém pérování, která by nám mla pomoci v dalších závodech. Matt měl dobrý zaátek. Podailo se mu natrvalo dostat do skupiny, která nakonec celá bodovala.

Vím, že kdyby mu vydržela pneumatika, urit by pro tým získal letošní první body. Tatu startoval z beznadjného místa, pesto se dokázal oproti kvalifikaci zlepšit o dvanáct pozic, což dokazuje jeho jezdecké umní. Jeho as by ml pijít na evropských okruzích, kde šampionát za tyi týdny pokrauje. Chtl bych podkovat celému týmu a všem našim partnerm, bez kterých bychom si takto nároné závodní nedokázali pedstavit.“

Výsledky závodu - Austrálie:

1.- Fabien Foret (FRA-Kawasaki) 21 kol

2.- Kenan Sofuoglu (TUR-Honda) +0,704

3.- Broc Parkes (AUS-Yamaha) +2,243

4.- Sebastien Charpentier (FRA-Honda) +6,415

5.- Katsuaki Fujiwara (JPN-Honda) +15,085

17.- Tatu Lauslehto (FIN-Honda) +55,766

DNF Mathieu Lagrive (FRA-Honda)

 

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu