Vyhledávání

V Mostě se týden po truckách pojede také prestižní motocyklové IDM

V letošním kalendáři závodů, které se chystají na Autodromu Most, figurují celkem tři motocyklové podniky. Na začátku července to bude Mistrovství Evropy a na konci července Mistrovství ČR spojené s prestižním Alpe Adria Championship. Sportovně nejvýznamnější  z nich však bude podnik Mezinárodního motocyklového mistrovství Německa IDM, který se chystá na přelom srpna a září.
 
Jde jednoznačně o letošní nejprestižnější motocyklovou akci, která určitě přitáhne diváky z celé Evropy,“ řekl sportovní ředitel Gerhard Ittner. „Německý motocyklový šampionát má vysokou úroveň a stejně jako třeba německé mistrovství F3 je předpokojem těch nejvyšších formulových kategorií, postupují ti nejlepší z IDM už rovnou do Moto GP. Samozřejmě nás těší, že si pořadatelé z DMSB vybrali naši trať, protože se tak řadíme hned vedle takových okruhů, jako je Lausitzring, Assen, Nürburgring, či Hockenheimring.
 
Zároveň to znamená velkou odpovědnost. Jsem přesvědčen, že zkušeností s pořádáním podobných špičkových podniků nemáme málo. Vždyť se u nás jezdil například i světový šampionát sidecarů,“ dodal Ittner.
 
Před několika dny mostecký okruh navštívila velká komise pořádajícího Deutscher Motor Sport Bund e. V., která si velice zevrubně prohlédla technické zázemí okruhu a především prošla celou trať. „V tuto chvíli řešíme pouze drobné technické a bezpečnostní záležitosti, které povedou ke sladění požadavků DMSB a UEM v těchto otázkách,“ doplnil výkonný ředitel Autodromu Most Michal Marek.
 
 „Nejde o nic zásadního a není problém jim vyhovět. Bylo zajímavé, když například vyjadřovali obavy o povrch trati, protože týden před nimi se jede Matador Czech Truck Prix 2007. Obávali se, aby povrch trati nebyl nagumován a v případě deště neklouzal. Ujistili jsme je ale, že trucky rozhodně nepoužívají obutí z takové směsi jako třeba Formule 1. Tím pádem otěr z gum na dráze v takové míře nehrozí a trať bude po tradičním vrcholném podniku kvalitně ošetřena a připravena. 
 
Už v tuto chvíli jednáme s dalšími potenciálními pořadateli IDM pro roky 2008 a 2009. Věříme, že letošní akce bude natolik organizačně, divácky a hlavně sportovně úspěšná, že dojde k podpisu kontraktu nejen na další dva roky a pořádání tak prestižního podniku, jakým je IDM, se stane tradicí našeho okruhu, jakou je například Mistrovství Evropy kamionů,“ uzavřel Marek.
 
 
(22.3. 2007)
PR
 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu